Brazília 27. apríla 2019 (HSP/Sputnik/Foto:SITA/AP-Eraldo Peres)

Vo štvrtok 25. apríla po návšteve brazílskeho ministerstva školstva tamojší prezident Jair Bolsonaro uviedol, že je šokovaný vysokým počtom amputovaných penisov (asi 1000 za rok). V jeho krajine k takému zákroku dochádza kvôli nedostatočnej hygiene, konkrétne “kvôli nedostatku vody a mydla”

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Jair Bolsonaro

“Každým dňom starneme a učíme sa niečo nové. Raz som dokonca zistil, že niektorí muži chodia do kúpeľne len na toaletu,” uviedol brazílsky prezident a zdôraznil, že je potrebné nájsť cestu von z tejto situácie a pomôcť ľuďom pochopiť, čo by mali robiť pre vlastné dobro a pre svoju budúcnosť.

Agentúra Sputnik Brazília v tejto súvislosti zhromaždila reakcie Brazílčanov na Bolsonarove slová o alarmujúcom počte amputovaných penisov.

Niektorí ľudia poukazujú na to, že sa Bolsonaro počas ťažkej ekonomickej situácie v krajine rozhodol hovoriť práve o amputácii penisov:

“Miera nezamestnanosti rastie (bolo zrušených 43 tisíc pracovných miest). HDP klesá. Vzťahy viceprezidenta a syna (Bolsonara) sú napäté. Žiadne z ministerstiev nefunguje. A vo vysielaní Bolsonaro žiada mužov, aby si umývali svoje penisy a cudzincov, aby pricestovali do Brazílie a mali sex s brazílskymi ženami. Toto ste volili?”

Iní veria, že ani výber miesta pre takéto vyhlásenie nebol príliš vhodný.

“Tento človek navštevuje ministerstvo školstva, a pretože o vzdelaní nič nevie, hovorí o amputácii penisov. Už nebudem voliť. Je to blázon,” píše v jednom z príspevkov.

Ďalší z užívateľov nevidel na slovách prezidenta žiadny dôvod k vtipkovaniu:

“Ľudia sa smejú a snažia sa vtipkovať, ale toto vyhlásenie prezidenta o rizikách amputácie penisu kvôli nedostatočnej hygiene sa stalo novinkou a hovorenie o tom nakoniec nedovolí, aby sa z bandy nevedomých mužov stali eunuchovia.”

Jedného z užívateľov skôr viac znepokojuje nezamestnanosť než prítomnosť či neprítomnosť genitálií.

“Neuveriteľné. Bolsonarove obavy sa nezhodujú s obavami miliónov nezamestnaných ľudí (s penisom či bez penisu, s vagínou či bez vagíny),” napísal.

Novinárka Nayara Felizardo sa domnieva, že dané vyhlásenie umožnilo brazílskemu prezidentovi, aby na 100% splnil svoj denný plán:

“Dnes ráno sa Bolsonaro zobudil, spomenul si na to, že nemá Twitter a spísal si svoj denný plán: Pozrieť na video o mužovi s tmavou pleťou a zakázať ho, riešiť problém homosexuálov, ktorí prichádzajú do Brazílie a hovoriť o amputácii penisu. Pravdepodobne je spokojný, pretože splnil 100% svojich úloh.”

Užívateľ Estranho Sem Nome si však stojí za tým, že Bolsonaro vzniesol veľmi dôležitú otázku na diskusiu.

“Hovoriť o všeobecných otázkach v zdravotníctve, o rakovine prsníka – je v poriadku. Hovoriť o rakovine krčka maternice je tiež v poriadku. Ale Bolsonaro, ktorý hovorí o rakovine penisu, ktorá vedie k jeho amputácii, to už je vtipné. Len za krátku dobu svojej lekárskej prípravy v Sao Paule som sa stretol s tromi prípadmi rakoviny penisu,” uviedol.


Zdroj