Bratislava 1. augusta 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA/BSK)

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) ako každý rok vyčlenil 6,5 mil. eur zo svojho rozpočtu na opravu mostných objektov a revitalizáciu ciest v kraji

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Pohľad na rekonštrukčné práce na ceste pri obci Viničné v rámci letných opráv a údržby ciest Bratislavského samosprávneho kraja (BSK)

Aktuálne rekonštruujú most nad potokom Malina v Malackách, plánujú opraviť aj mosty v Senci, Kráľovej pri Senci, Malackách nad diaľnicou D2, Rohožníku a Pezinku. Uviedla to hovorkyňa BSK Lucia Forman dnes v tlačovej správe. Bratislavský kraj má vo svojej správe 512 kilometrov ciest druhej a tretej triedy a 132 mostov. Podľa predsedu BSK Juraja Drobu ani jeden z mostov nie je v havarijnom stave.

„Bratislavský kraj pripravuje aj revitalizácie ciest v Malackách, Rohožníku a Pezinku. Okrem toho realizuje aj lokálne veľkoplošné opravy vozoviek na viacerých cestách v kraji. Dve súvislejšie opravy bude vykonávať na ceste Láb – Jakubov a v Modre. Plánujeme aj sanáciu zosuvu v Šenkviciach ako aj realizáciu priechodov pre chodcov,“ uviedla Lucia Forman.

Podľa jej slov kraj okrem rekonštrukcie ciest aj opráv výtlkov obnovuje zvislé a vodorovné dopravné značenie, priechody pre chodcov, vykonáva údržbu ciest a ich okolia, ako napríklad kosenie, a čistí priekopy, rigoly a upravuje násypy.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj