Bratislava 20. júla 2019 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) v rámci Akčného plánu Úradu BSK, ktorý zahŕňa plán a harmonogram investícií a opráv, plánuje zrekonštruovať ešte 14 objektov vo svojej správe. Na piatich z nich sa rekonštrukčné práce už začali. Ako pre agentúru SITA uviedla hovorkyňa kraja Lucia Forman, celková predpokladaná hodnota investícií je 4,97 milióna eur

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Najvyššiu čiastku plánuje kraj investovať do výmeny okien v objekte Strednej priemyselnej školy strojníckej v Bratislave na Fajnorovom nábreží 5. Hodnota tejto zákazky je približne 1,2 mil. eur a kraj plánuje začať s výmenou okien ešte v tomto roku. Nové okná dostane aj budova Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej na Zochovej 9 v hlavnom meste, kraj predpokladá, že na túto rekonštrukciu vynaloží takmer jeden milión eur.

V Gymnáziu v Malackách na Ulici 1. mája zateplia všetky pavilóny za viac ako pol milióna eur a na Strednej odbornej škole polygrafickej na Račianskej 190 v Bratislave prerobia telocvičňu za približne 400-tisíc eur. Rekonštrukčné práce na týchto dvoch objektoch v správe kraja sa už začali.

V objekte Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej na K. Adlera 5 v Bratislave chce kraj zrekonštruovať a modernizovať vonkajší športový areál v plánovanej hodnote 365-tisíc eur. So zatepľovaním budov a výstavbou výťahu v jednej z budov Domova sociálnych služieb profesora Karola Matulaya pre deti a dospelých na Lipského 13 už začali, vyjde to na 250-tisíc eur. Rovnako aj oprava schodiska a rekonštrukcia izieb a chodby v internáte na Saratovskej 26 v Bratislave už prebieha, kraj na to vyčlenil 213-tisíc eur.

V Domove sociálnych služieb pre dospelých v Báhoni na ulici SNP 38 chce kraj pristaviť evakuačný výťah za viac ako 200-tisíc eur. V Strednej odbornej škole elektrotechnickej v Bratislave na Rybničnej 59 plánujú vymeniť rozvody a cirkulačné potrubia za 185-tisíc eur. V objekte Znievska 2 na Strednej odbornej škole podnikania v Bratislave na Strečnianskej 20 vymenia okná za odhadovaných 163-tisíc eur.

Na rekonštrukcii strechy na Strednej zdravotníckej škole v Bratislave na Záhradníckej 44 už pracujú a kraj na to vyčlenil 162-tisíc eur.

Na Strednej odbornej škole v Pezinku na Myslenickej 1 chcú rekonštruovať vstupné priestory, tri odborné učebne a opraviť športovú halu. Plánovaná hodnota tejto zákazky je 206-tisíc eur. V Strednej odbornej škole kaderníctva a vizážistiky v Bratislave na Svätoplukovej 2 plánujú prerobiť sociálne zariadenia a vymeniť rozvody vody a kanalizáciu, a to v predpokladanej hodnote približne 111-tisíc eur.

Lucia Forman začiatkom tohto týždňa tiež informovala o ukončení rekonštrukčných prác na piatich objektoch v správe BSK, do ktorých kraj investoval viac ako 400-tisíc eur. V Bratislave v internáte na Saratovskej 26 vymenili sedem podzemných hydrantov za takmer 30-tisíc eur, v Domove sociálnych služieb pre deti a dospelých INTEGRA na Tylovej 21 zateplili pavilóny v hodnote viac ako 300-tisíc eur. V Strednej priemyselnej škole stavebnej a geodetickej na Drieňovej 35 vymenili rozvody za viac ako 50-tisíc eur, v areáli Gymnázia v Pezinku na Seneckej 2 opravili betónový múrik a zábradlie za 16-tisíc eur a na Strednej odbornej škole vinársko-ovocinárskej v Modre na Kostolnej 3 opravili strechu nad kuchyňou a jedálňou za 25-tisíc eur.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj