Bratislava 10. septembra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)

Najväčšou výzvou pre bratislavskú mestskú časť Petržalka po schválení pilotného parkovacieho projektu je vyznačiť 26-tisíc parkovacích miest. „Nemáme ambíciu vyznačiť všetky miesta, lebo je to finančne aj časovo náročné, ale chceme ich vyznačiť čo najviac. Čím väčšie množstvo miest vyznačíme, tým viac budú obyvatelia Petržalky s trvalým pobytom zvýhodnení,“ povedal starosta Petržalky Ján Hrčka

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke starosta mestskej časti Bratislava – Petržalka Ján Hrčka

Poslanci miestneho zastupiteľstva v Petržalke schválili 9. septembra na svojom mimoriadnom zastupiteľstve návrh všeobecne záväzného nariadenia (VZN) o dočasnom parkovaní áut v tejto mestskej časti. Cieľom tohto projektu je preferovať obyvateľov s trvalým pobytom v tejto mestskej časti, ktorým bude umožnené na vymedzených parkovacích miestach bezplatné parkovanie.

Nové pravidlá parkovania začnú platiť v Petržalke od 1. novembra 2019 a zavedú ho najprv v časti Dvory a postupne na celom území Petržalky. Parkovacie miesta označia modrými čiarami a pri vstupe umiestnia značku, ktorá informuje vodičov o regulovanom parkovisku. Do zavedenia celomestskej parkovacej politiky v roku 2021 chce mestská časť označiť čo najviac parkovacích miest.

Okrem značenia parkovacích miest čaká Petržalku aj efektívna kontrola a dodržiavanie parkovacích pravidiel. „Najdôležitejšia v tomto prípade je metská polícia a reálne vymáhanie dodržiavania pravidiel v teréne. Akékoľvek dokonalé pravidlá, akýkoľvek zavedený systém, ktorý nie je vymáhateľný, je úplne zbytočný. Všetko ostatné spraviť vieme, len na vymožiteľnosť sme odkázaní na mestskú políciu,“ dodal starosta Hrčka.

Podľa starostu Petržalky Jána Hrčku chcú do prvej polovice budúceho roka zaviesť regulované parkovanie kompletne v celej mestskej časti, najskôr na parkoviskách a postupne pribudnú aj kolmé parkovacie miesta a parkovacie miesta pri cestách.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj