Bolton: USA nemajú veľký záujem zapojiť do rozhovorov s KĽDR ďalšie krajiny

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Washington 28. apríla 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Abir Sultan)

Poradca prezidenta USA pre národnú bezpečnosť John Bolton v nedeľu povedal, že Spojené štáty nemajú veľký záujem zapojiť ďalšie krajiny do rozhovorov so Severnou Kóreou o denuklearizácii. Informovala o tom agentúra AP

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke John Bolton

Bolton v rozhovore pre diskusnú televíznu reláciu Fox News Sunday uviedol, že USA sa nesnažia vylúčiť ostatné krajiny z rozhovorov, ale prezident Donald Trump a severokórejský vodca Kim Čong-un uprednostňujú rozhovory vo dvojici.

Ruský prezident Vladimir Putin vyzval vo štvrtok na obnovenie dlhodobo prerušených šesťstranných rokovaní o denuklearizácii Severnej Kórey (KĽDR). Putinov návrh však neprešiel, napísala AP.

Pchjongjang je podľa Putina pripravený urobiť ďalšie kroky smerom k denuklearizácii (likvidácii jadrových zbraní), potrebuje však “seriózne” bezpečnostné záruky podporené dohodou viacerých krajín

Prezident Trump sa podľa Boltona stále snaží o uskutočnenie tretieho summitu s Kim Čong-unom.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj