Bolton: Stretnutie Putina s Trumpom nebude možné, kým Rusko nevráti zajaté lode

Washington 13. decembra 2018 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Cliff Owen)

Stretnutie lídrov Spojených štátov a Ruska nebude možné, kým Moskva neprepustí ukrajinské lode a námorníkov zadržaných počas kerčského incidentu na konci novembra. Vyhlásil to poradca amerického prezidenta pre národnú bezpečnosť John Bolton. Informovala o tom vo štvrtok agentúra Interfax s odvolaním sa na americké médiá

Na snímke John Bolton

“Nevidím podmienky na to, aby sa podobné stretnutie mohlo v dohľadnom čase uskutočniť”, vyhlásil podľa amerických médií Bolton. Doplnil, že podobné stretnutie nebude možné, kým Rusko neprepustí zajaté lode a príslušníkov ukrajinských ozbrojených síl. Tým za údajné nelegálne prekročenie hraníc Ruskej federácie hrozí odňatie slobody na šesť rokov.

Americký prezident Donald Trump a jeho ruský náprotivok Vladimir Putin sa mali pôvodne stretnúť počas samitu skupiny G20, ktorý sa konal koncom novembra v Argentíne. Nakoniec však americký prezident stretnutie odvolal práve v súvislosti s incidentom v Kerčskom prielive.

Rusko 25. novembra v oblasti Kerčského prielivu zajalo spoločne s posádkami tri lode ukrajinských námorných síl. Tento incident vyvolal obavy z prepuknutia otvoreného vojenského konfliktu medzi Ruskom a Ukrajinou.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj