Banská Bystrica 25. marca 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA-Jakub Julény)

Hokejisti HC ’05 iClinic Banská Bystrica vedú nad HK Poprad v semifinálovej sérii po dvoch domácich stretnutiach 2:0. Na triumfy 5:4 v sobotu a 4:3 v nedeľu sa však poriadne nadreli. V druhom zápase hostia z Popradu otvorili skóre, ale “barani” dvoma zásahmi v druhej tretine otočili stav vo svoj prospech. V tretej časti Popradčania dvakrát vyrovnali, ale Banskobystričania vždy pridali o gól naviac a víťazstvo nepustili z rúk

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke zľava v popredí: Keni Arto Kalervo Karalahti z HK Poprad, Patrik Lamper z HC´05 iClinic Banská Bystrica a Štefan Fabián z HK Poprad počas druhého semifinálového zápasu play-off hokejovej Tipsport extraligy 2018/2019 medzi HC ‘05 iClinic Banská Bystrica a HK Poprad. Banská Bystrica

“Bol to veľmi náročný zápas, rovnako ako v sobotu. Myslím si, že celá séria s Popradom bude náročná. Bolo to o jednom góle, ktorý sme, našťastie, strelili my, takže sme radi. Je dobré, že sme doma dvakrát uspeli, ale musíme byť stále pripravení a neskladať zbrane,” uviedol po stretnutí 24-ročný útočník Banskej Bystrica a autor jedného gólu Dávid Šoltés, ktorý varuje, že aktuálny šampión ešte nemá postup vo vrecku. “Vedieme 2:0 na zápasy a séria sa sťahuje k nim. Určite na nás vybehnú a opäť nás nečaká nič jednoduché. Podľa mňa to bude opäť o jednom, dvoch góloch. Niekedy je lepšie víťaziť o jeden gól ako o päť,” povedal rodák z Košíc.

Jeho slová potvrdil aj popradský útočník Matúš Paločko, ktorý sa v nedeľu prezentoval dvoma zásahmi. “Boli to dva mimoriadne vyrovnané zápasy s tesným výsledkom. Musíme na to zabudnúť a pripraviť sa na dôležité duely doma. Banská Bystrica mala výhodu v tom, že stále viedla a my sme stále naháňali výsledok. Možno, keby sme dali gól z trestného strieľania, celý zápas by sa inak vyvíjal. Play-off je najmä o maličkostiach a chybách. Kto tie chyby súpera využije, ide do vedenia. Žiaľ, opäť sme prehrali o gól,” uviedol odchovanec HK Poprad. “Kamzíci” sa tak ľahko nechcú vzdať. “Nemáme čo stratiť, hrá sa štyri víťazstvá a súperovi to u nás chceme čo najviac znepríjemniť,” dodal 28-ročný krídelník.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj