Bö priznal chybu na strelnici. Prišiel o body a odmenu za 4. miesto v Salt Lake City

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Salt Lake City 28. februára 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Matthias Schrader)

Nórsky biatlonista Johannes Thingnes Bö sa počas uplynulej zastávky Svetového pohára v americkom Salt Lake City ukázal ako čestný športovec

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke norský biatlonista Johannes Thingnes Bö

Po stíhacích pretekoch, v ktorých finišoval na 4. mieste, informoval rozhodcov, že na poslednej streleckej položke vypálil iba štyri namiesto piatich nábojov.

Podľa pravidiel Medzinárodnej biatlonovej únie (IBU) musí pretekár použiť všetky náboje, ktoré má k dispozícii. Olympijský víťaz z Pjongčangu J. T. Bö tak prišiel do cieľa so zvyšným nábojom v zásobníku a o tejto skutočnosti informoval rozhodcov. Podľa informácii IBU zlyhala následná komunikácia medzi rozhodcami a pretekárskou komisiou, ktorá ponechala v platnosti pôvodné výsledky.

“Je to nešťastná záležitosť, ale v spolupráci s Johannesom sme našli najlepšie možné riešenie,” uviedol v tlačovej správe športový riaditeľ IBU Felix Bitterling. Dvadsaťpäťročný Bö tak príde o 43 bodov v poradí SP a odmenu vo výške 7-tisíc eur. Napriek tejto skutočnosti má nórsky biatlonista na čele celkového hodnotenia SP obrovský náskok 291 bodov pred druhým Rusom Alexandrom Loginovom.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj