Bloomberg: Rusko sa kvôli Muellerovmu vyšetrovaniu môže dostať k tajomstvám USA

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Washington 6. apríla 2019 (HSP/Sputnik/Foto:TASR-Lukáš Grinaj)

Vyšetrovanie zvláštneho prokurátora USA Roberta Muellera o zasahovaní do amerických volieb v roku 2016 môže viesť k nepríjemným následkom pre Spojené štáty. Existuje hrozba, že tajné dáta rozviedky USA môžu byť odhalené. Píše agentúra Bloomberg

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Už skôr americké ministerstvo spravodlivosti obvinilo 13 ruských občanov a tri ruské spoločnosti zo zasahovania do prezidentských volieb roku 2016. Dôležité je, že federálny sudca musí rozhodnúť, či Ministerstvo spravodlivosti Spojených štátov odovzdá kľúčové dôkazy jednej z obvinených ruských spoločností – Concord Management and Consulting LLC.

Podľa amerického práva musia prokurátori odovzdať svoje dôkazy obvinenému. Bloomberg však poznamenáva, že v takom prípade by Rusi mali možnosť zoznámiť sa s tým, ako americká vláda odhalila ich činnosť.

Americký právnik Robert Lee uviedol, že je to spojitosť medzi vyšetrovaním trestného činu a problémom americkej spravodajskej služby, čo robí “ruský prípad” neobvyklým. Profesorka práva na Americkej univerzite Jennifer Daskalová pochybuje, že súd dá ruskej spoločnosti voľnú ruku v skúmaní dôkazov.

Rusko už dlho popiera zásahy do amerických volieb.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj