Blok Fidesz-KDNP odovzdal volebnej kancelárii podpisy k voľbám do EP

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Budapešť 8. apríla 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Ladislav Vallach)

Blok maďarských vládnych strán Fidesz-KDNP odovzdal v pondelok Národnej volebnej kancelárii (NVI) v Budapešti hárky s podpismi, ktoré sú potrebné ku kandidatúre strán do májových volieb do Európskeho parlamentu (EP), informovala agentúra MTI

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Maďarské strany musia v zmysle platných právnych noriem k účasti na voľbách zozbierať 20.000 podpisov. Fidesz-KDNP bol prvým subjektom, ktorý požadované podpisy do nadchádzajúcich volieb odovzdal.

Komunikačný riaditeľ Fideszu Balázs Hidvéghi pre MTI uviedol, že v zbieraní podpisov strana bude aj naďalej pokračovať, pričom ďalšie podpisy sa budú týkať podpory sedembodového programu, ktorý prezentoval minulý piatok premiér Viktor Orbán.

V programe sú sformulované výzvy, aby sa riešenie migrácie neponechávalo na bruselských byrokratov a vrátilo sa národným vládam, aby žiadnu krajinu nebolo možné nútiť k prijímaniu migrantov a aby do Európy neboli vpúšťaní cudzinci bez platných dokladov. Ďalšími výzvami sú, aby boli zrušené bankové karty a víza pre migrantov, aby Brusel nedával už žiadne finančné prostriedky organizáciám amerického finančníka Georgea Sorosa, ktoré napomáhajú migrácii, a aby tieto prostriedky využila Únia na uhradenie nákladov na ochranu hraníc, aby nikoho v Európe nemohli prenasledovať pre to, že sa hlási ku kresťanskej viere a aby na čele inštitúcií EÚ boli vodcovia odmietajúci prisťahovalectvo.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj