Bratislava 15. mája 2019 AKTUALIZOVANÉ (TASR/SITA/HSP/Foto:TASR – Martin Baumann)

Podpredseda strany Smer-SD a poslanec NR SR Juraj Blanár dnes potvrdil novinárom informáciu, že Viktor Stromček viac nie je generálnym manažérom Smeru-SD

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Viktor Stromček

Viktor Stromček už nie je podľa internetového portálu topky.sk generálnym manažérom strany Smer-SD.

“Dva na sebe nezávislé zdroje nám potvrdili, že Viktor Stromček mal túto dôležitú pozíciu v strane opustiť už pred niekoľkými týždňami, a to na vlastnú žiadosť. Ku skutočnosti, či k zmene na tejto dôležitej pozícii v strane došlo a kto sa stal novým generálnym manažérom strany Smer, sa zatiaľ hovorca nevyjadril,” píše internetový portál. Topky.sk pripomínajú, že Stromček bol jeden z najvyššie postavených členov strany.

V článku okrem toho pripomínajú, že úlohou generálneho manažéra strany je riadiť vnútorný chod strany, zúčastňovať sa na stretnutiach v regiónoch, komunikovať s poslancami strany a má pod palcom aj stranícke peniaze. Na otázky portálu, či je ešte generálnym manažérom Smeru, respektíve prečo sa z tejto pozície rozhodol odísť, Stromček nereagoval.

Viktor Stromček v minulosti pôsobil ako štátny tajomník ministerstva dopravy. Vlani na jar prijal ponuku stať sa generálnym manažérom Smeru-SD, na tomto poste nahradil ministra práce Jána Richtera.

“Môžem potvrdiť túto informáciu, avšak nič viac k tomu neviem povedať,” uviedol Blanár. Nevedel odpovedať ani na otázku, ako dlho Stromček nepôsobí v tejto funkcii. Osobne so Stromčekom zatiaľ nehovoril.

“Každý má slobodnú vôľu a môže sa rozhodnúť urobiť nejaký krok a vzdať sa funkcie bez toho, aby musel všetkých o tom informovať a ja toto rozhodnutie pána Stromčeka rešpektujem,” uviedol. Podľa neho sa bude odchodom Stromčeka zaoberať vedenie strany.

Medializované informácie o tom, že Stromček komunikoval cez esemesku s Marianom Kočnerom, Blanár nekomentoval.

Podľa premiéra Stromček nepožiadal o uvoľnenie z funkcie na základe nejakej politickej udalosti

Podľa Petra Pellegriniho o uvoľnenie z funkcie generálneho manažéra strany Smer-SD požiadal Viktor Stromček osobne na poslednom rokovaní predsedníctva strany. Premiér to potvrdil počas stredajšieho výjazdového rokovania vlády v Trebišove s tým, že o jeho nástupcovi sa na spomínanom predsedníctve nehovorilo.

Bolo to jeho slobodné rozhodnutie, išlo akoby o oznámenie z jeho strany. Myslím, že v zmysle našich stanov spadá toto rozhodnutie do kompetencie samotného predsedu strany. Neviem, či k tomu aktu už došlo, ale môžem potvrdiť, že oficiálne takáto vec na predsedníctve zaznela,“ povedal.

Podľa premiéra Stromček nepožiadal o uvoľnenie z funkcie na základe nejakej politickej udalosti. „Z jeho úst som naozaj skôr cítil nejaký ľudský dôvod,“ spresnil premiér Pellegrini.

Predseda vlády tvrdí, že nevie o komunikácii Stromčeka s podnikateľom Marianom K., obvineným z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka, čo je podľa medializovaných informácií dôvodom jeho odchodu z funkcie. „Môžem 100-percentne potvrdiť, že na rokovaní predsedníctva o takomto niečom nepadlo ani len slovko,“ uzavrel.

SME POD EKONOMICKÝM TLAKOM LIBERÁLOV

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establIšmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj