Bratislava 19. decembra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)

Nezaradená poslankyňa Národnej rady SR a členka ľudskoprávneho výboru parlamentu Natália Blahová (Demokratická strana) žiada komisárku pre deti Vieru Tomanovú, aby bezodkladne odstúpila zo svojej pozície. Agentúru SITA o tom informoval hovorca strany Róbert Buček. Dôvodom majú byť medializované informácie o kontaktoch Tomanovej s obžalovaným podnikateľom Marianom K. a „rodinkárstvo“ na úrade, ktorý vedie

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Natália Blahová

„Úrad komisára pre deti sa stal zberným strediskom personálneho odpadu strany Smer-SD a rodinných príslušníkov Viery Tomanovej,“ vyhlásila Blahová, ktorá sa odvoláva na informácie Nadácie Zastavme korupciu.

Ako priblížila členka predsedníctva Demokratickej strany, v úrade komisárky pre deti je napríklad zamestnaný prominentný colník. „Netušíme, či komisárke pomáha preclievať deti. Ďalšia zamestnankyňa pani Vermešová figurovala pri neslávne preslávenom nástenkovom tendri. Bola šéfkou kontroly a blokovala protokoly. V úrade si Tomanová zamestnáva aj svojich dvoch bývalých poslaneckých asistentov. O ich odbornosti na prácu s deťmi nikde ani zmienky. Zamestnávať má podľa informácií nadácie aj svojho švagra a synovca,“ priblížila Blahová.

Ďalšou zamestnankyňou je podľa poslankyne bývalá štátna tajomníčka Kršíková, ktorú zamestnával Tomanovej rezort a, „s ktorou si v minulosti navzájom vyúčtovávali konzultácie nad kávičkou v hodnote takmer 40 eur za hodinu. Pani Mátejová zas musela odísť z ministerstva preto, že pod jej vedením sa stratilo v Taliansku takmer dvesto detí, ktoré tam Slovensko poslalo do adopcie. Skutočne sa majú títo ‚kauzičkári‘ dnes zasadzovať za práva detí?“ pýta sa členka DS. V súvislosti s personálnym obsadením na Úrade komisára pre deti chce preto zvolať mimoriadny Výbor NR SR pre ľudské práva a národnostné menšiny.

Nezaradený poslanec NR SR a volebný líder Demokratickej strany Jozef Rajtár tvrdí, že každá jedna sekunda Viery Tomanovej v pozícii komisárky pre deti je zlou správou pre Slovensko. „Dnes stoja pred súdom Marian K. a ďalší obžalovaní z vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Pred morálnym súdom dnes stojí aj Viera Tomanová,“ uviedol Rajtár. Zdôraznil, že ľudia, ktorí sa s Marianom K. stretávali, ako je napríklad Viera Tomanová, musia opustiť verejný život a odísť do zabudnutia.

Sme pod neustálym tlakom


Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ


Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj