Bratislava 6. augusta 2019 (HSP/Foto: Facebook)

Poslanec Ľuboš Blaha na Facebooku skritizoval lídra hnutia Spolu Miroslava Beblavého a Karolínu Farskú z hnutia Za slušné Slovensko, kvôli stretnutiu s americkým politickým analytikom Billom Kristolom v kontroverznom inštitúte American Enterprise Institute

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Miroslav Beblavý, Bill Kristol, Karolína Farská

Informáciu o stretnutí v American Enterprise Institute na sociálnych sieťach zverejnil predniekoľkými týždňami aktivista Robert Mihály, ktorý v minulosti stál za organizáciou viacerých antifa podujatí. Mihály zverejnil aj fotografiu, na ktorej pózujú Beblavý a Farská, spoločne so známym americkým politickým analytikom Billom Kristolom, zástancom americkej invázie do Iraku za administratívy Billa Clintona.

Podľa Blahu to vyzeralo tak, že v slovenskej politike už nie je nikto, kto by niesol zodpovednosť za Bushovu vojnu v Iraku, ktorá v konečnom dôsledku stála život vyše milióna ľudí.  Lenže to bol omyl. “Ešte jeden tu je – ten najnovší politik. Mirko Beblavý.”

Blaha tiež pripomína, že Beblavý v minulosti pôsobil ako štátny tajomník v druhej Dzurindovej vláde, ktorá poslala našich vojakov do americkej zločineckej vojny o irackú ropu. “A keby ste si náhodou mysleli, že Mirko to s tým kolenačkovaním Amerike nemyslel vtedy vážne, tak sa pred pár dňami odfotil s jedným z hlavných ideológov amerických vojen Billom Kristolom – to je ten bravčový pánko na fotke. Vedľa Farskej. Slušné Slovensko a Slušná Amerika. Bravó!”

Bill Kristol, je podľa slov poslanca “americký neokonzervatívec”, ktorý zurvalo obhajoval americké vojny v Iraku, Juhoslávii či Líbyi. V prípade Iraku bol dokonca radikálnejší ako Bush a Blair. Dokonca mal Busha kritizovať za to, že neposlal do Iraku ešte viac vojakov.

“A Mirko sa vedľa neho usmieva ako nadržaná násťročná fanynka na koncerte Justina Biebera. Blahoželám. Mirko vie, s kým sa má kamarátiť. Spolu. S Kristolom. Slušne a progresívne. A bombovo,”okomentoval fotografiu poslanec.

Blaha ďalej Kristola prirovnal dokonca k Alfredovi Rosenbergovi. A tým, že sa s ním Beblavý stretáva, nám má iba potvrdzovať, že slúži tým “najodpornejším americkým vojnovým štváčom, ktorí majú na svedomí potoky krvi”. A práve fotka s takouto osobou podľa neho diskvalifikuje z verejného života Beblavého aj Farskú.

Beblavý sa totiž podľa Blahu fotkou s Kristolom ostentatívne prihlásil k vojne a krviprelievaniu. “Prihlásil sa k tomu najhoršiemu americkému extrému. Prihlásil sa k svojim politickým začiatkom, keď slúžil vláde, čo posielala našich vojakov pustošiť Irak. Tých vojakov, ktorých sme my poslali späť domov,” píše v príspevku.

Podľa Blahu je Beblavý pripravený podporiť aj ďalšie vojny USA a to kdekoľvek. “Kristol to vie. A vedia to aj ďalší americkí kamaráti. A tak si tu pestujú svojich havkáčikov a chcú s nimi prevziať moc,” píše Blaha v závere a dodáva, že kto chce, aby bolo Slovensko americkou kolóniou a išlo do vojen, nech sa páči – “spolu s Mirkom budete mať vojen, koľko hrdlo ráči”.

Zdroj