Bratislava 11. augusta 2019 (HSP/Foto:SITA/Martin Medňanský)

Po včerajšom ocenení prezidentky Zuzany Čaputovej vo Švajčiarsku, kde jej bola udelená Európska cena za politickú kultúru, a po ktorom donedávna neznáma aktivistka, z ktorej marketingové agentúry za tri mesiace urobili hlavu štátu vyhlásila, že v súčasnosti potrebujeme viac pravdivosti a autenticity a menej marketingu v politike, túto správu komentovali poslanec parlamentu Ľuboš Blaha a bývalý prezident Policajného zboru Tibor Gašpar.

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke prezidentka SR Zuzana Čaputová

Blaha ocenenie prezidentky komentoval s tým, že Zuzana Čaputová dostala od Nadácie Hansa Ringiera Cenu za politickú kultúru, čím jej táto spoločnosť “pumpla 50-tisíc eur v keši”.

“Nechcem rozprávkovej víle kaziť radosť, len tri poznámočky: Ringier je švajčiarska médiálna skupina, ktorá vydáva ten najodpudivejší bulvár. Uverejňujú najväčší kultúrny odpad. Od týchto dostať cenu za politickú kultúru, to je ako keby niekomu dala Nadácia Adolfa Hitlera cenu za mier.”

Poslanec z klubu Smeru-SD podotýka, že Ringier na Slovensku vlastní Aktuality.Sk, ktoré robia Čaputovej propagandistickú kampaň a šíria liberálnu ideológiu. “Ringier takto financuje liberálne média po celej Európe a oceňuje liberálnych politikov. Je to spôsob, ako pomáhať svojim neoliberálnym “súdruhom”. Vytvorili si krásnu medzinárodnú sieť a vzájomne sa podporujú.”

“Čaputová získava od Aktuality.Sk reklamu zadarmo a ako bonus ešte aj 50 litrov priamo od švajčiarskych liberálov. Blahoželáme. Teraz Čaputová rozdá 50 tisíc na niečo strašne populárne, aby si urobila politickú reklamu. Nejaká srdcervúca charita. To je zmysel toho celého. Kampaň za Čaputovú. Už len čakám, na čo rozprávková víla peniaze zo zahraničia použije. Len dúfam, že si za to nekúpi nové šaty a fakt to dá na nejakú charitu.”

“Pri všetkej úcte, nech máte na Čaputovú akýkoľvek politický názor, isté je jedno – ona ešte neurobila v politike vôbec nič. Nula. Zero. Ak jej niekto má potrebu dávať cenu za politickú kultúru, tak mohol oceniť akurát tak jej nový účes a nové šaty, nič viac.”

Podľa Blahu, keď dostane prezidentka peniaze od vydavateľa Aktualít, jedného z hlavných opozičných médií na Slovensku, tak musí byť každému jasné, že je to len trápna maškaráda. “Liberáli si rozdávajú ceny a Zuzanka sa usmieva. Aké patetické. Každopádne, gratulujeme k 50-tisícom, milá víla. A všetko naj k meninám,” posiela Blaha odkaz hlave štátu.

Gašpar: Gól do vlastnej bárnky

Bývalý policajný prezident Tibor gašpar na sociálnej sieti uviedol, že len 57 dní v úrade stačilo našej prezidentke nato, aby si zaslúžila ocenenie nadácie Hansa Ringiera s názvom „Európska cena pre politickú kultúru“. Dodal, že toto ocenenie udeľuje tretí sektor v rámci sprievodného programu Medzinárodného filmového festivalu Locarno vo Švajčiarsku, a je honorované sumou 50 000 švajčiarskych frankov.

“V rámci svojho príhovoru na tomto festivale Zuzana Čaputová uviedla, že: „Politická kultúra v súčasnosti potrebuje menej marketingu a viac pravdivosti a autenticity“. Áno priatelia, presne tá Zuzana Čaputová, aktivistka z Pezinku, ktorá na nás ešte pred nedávnom vyskakovala aj z chladničiek, a ktorej státisícová marketingová kampaň je dôvodom jej úspechu v prezidentských voľbách. Bývalá podpredsedníčka Progresívneho Slovenska si dnes asi robí srandu z vlastnej strany, ktorej jediným programom je deľba ľudí na slušných a neslušných, a práve marketing je synonymom ich politickej kultúry.”

Gašpar dodáva, že po tom čo sa prezidentka Čaputová sama označila za symbol zmeny, ktorú ona reprezentuje, nezabudla uviesť ako príklad pozitívnej zmeny demonštrácie organizované politickým mládežníckym združením „Za slušné Slovensko“. “Združením, ktoré bez hanby nerešpektovalo výsledok demokratických volieb občanov celého Slovenska, a práve s pomocou prezidentského paláca chcelo v krajine dosiahnuť prevrat,” tvrdí exprezident PZ.

“Faktom je, že aj samotní členovia tohto združenia, ešte prednedávnom apolitickí a nestranní, sú dnes politici túžiaci prevziať moc,” podotkol na margo “slušných” politikov Tibor Gašpar.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj