Bratislava 12. júna 2019 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Ľuboš Blaha z poslaneckého klubu Smeru-SD sa vrátil ku vyjadreniam novej poradkyňe prezidentky Zuzany Čaputovej – Eleny Gallovej Kríglerovej, ktorá sa špecializuje na menšiny (viac v článku). Podľa Blahu existujú vážne obavy, že Čaputová nebude v Prezidentskom paláci obhajovať záujmy Slovenska, ale niekoho celkom iného.

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na kombosnímke Ľuboš Blaha a Zuzana Čaputová

Blaha vo videu na Facebooku uviedol, že dostal pozvánku na inauguráciu Čaputovej. “Musím, žiaľ, toto pozvanie odmietnuť,” reagoval vládny poslanec a uviedol dôvody:

“Po prvé, vyrušuje ma prepojenie pani Čaputovej na stranu Progresívne Slovensko, ktorú financujú vlastníci firmy Eset.” Dodal, že spoločnosť slovenských vlastníkov, ktorá má sídlo aj v USA je podozrivá z napojenia na americké tajné služby.

Ľuboša Blahu okrem toho vyrušuje aj to, že zvolená prezidentka dostala nedávno od americkej liberálnej nadácie na účet 175-tisíc dolárov. Rušivým elementom je pre neho aj to, že počas kampane spolupracovala s agentúrou Shaviv, ktorá sa mala podieľať na štátnom prevrate v Čiernej Hore.

“Pýtam sa, komu bude slúžiť pani Čaputová v prezidentskom paláci?” Blaha sa obáva, že to nebude Slovensko a ani jeho občania.

Ako “šokujúci” označil poslanec Smeru výber poradcov Zuzany Čaputovej. “Sú signálom toho, že pani Čaputová nechce zmierovať slovenskú spoločnosť, ale chce ju rozoštvávať.”

“Prevracač kabátov Leško? Kedysi ťažký komunista, dnes ťažký kapitalista… Hovorcom pani Ćaputovej bude pomotaný Strižinec, ktorý sa pretŕčal na protestoch Za slušné Slovensko, ktorý nedokázal skryť svoje liberálne pravicové názory, ani keď bol moderátor verejnoprávnej televízie.”

Blaha však najviac vyzdvihol poradkyňu pre menšiny Gallovú Kríglerová, ktorá je podľa jeho slov “arcislniečkarka”. “Chcela na Slovensko navoziť tisíce migrantov, čo je v protiklade s názorom väčšiny Slovákov. A toto bude hájiť pani Čaputová. Ona bude protislovenskou prezidentkou.”

Vyzdvihol aj pohľad Gallovej Kríglerovej na Rómov: “Ak sa od migrantov, alebo menšín vyžaduje, aby sa prispôsobili, ide o asimiláciu. Takýto asimilačný prístup sa vyžadoval od Rómov počas socializmu.” Blaha reagoval: “To je zlé. To je hrozné, príšerné. Rómovia počas socializmu v Československu museli pracovať a museli sa prispôsobiť pravidlám,” podotkol.

Čiže podľa zmýšľania novej poradkyne Čaputovej sa podľa Blahu nebudú prispôsobovať Rómovia, ale budú sa prispôsobovať Slováci.

“Až kým sa nestane Slovensko úplným americkým “melting-pot-om”, dovtedy nebudeme dostatočne slniečkoví a liberálni. Ja takýto pohľad odmietam.”

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj