Bratislava 26. marca 2020 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)

Odhadnúť rozsah hospodárskych problémov, s ktorými sa budú musieť slovenské firmy v dôsledku epidémie nového koronavírusu vyrovnať, je stále veľmi ťažké. No už teraz je zrejmé, že podnikateľské prostredie je rizikovejšie a počet oneskorených či nezaplatených faktúr a rovnako aj počet krachujúcich firiem bude stúpať

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Poradenská spoločnosť Bisnode, ktorá uľahčuje spoločnostiam podnikanie, pomôže podnikom minimalizovať obchodné riziká. Počas troch mesiacov poskytne podnikateľom voľný prístup k cenným informáciám, ktoré slúžia na preverovanie stability obchodných partnerov.

„V tejto neľahkej dobe sa situácia vo firmách mení každú chvíľu. Preto je nesmierne dôležité eliminovať alebo aspoň obmedziť sekundárne negatívne dosahy epidémie na ekonomiku. Rozhodli sme sa preto podporiť všetky slovenské spoločnosti tým, že im zadarmo poskytneme online denne aktualizované informácie o všetkých podnikateľských subjektoch. Pomôžeme tak všetkým preveriť obchodných partnerov alebo predísť riziku vymáhania nedobytných pohľadávok,“ hovorí Eva Emini zo spoločnosti Bisnode.

Prístup k obchodným informáciám je platný počas troch mesiacov, a to vrátane modulu, ktorý umožňuje monitoring všetkých zásadných negatívnych zmien v portfóliu až stovky obchodných partnerov.

„Firmy by na súčasné zmeny mali reagovať rýchlo a včas. Preto sme presvedčení, že všetkým užívateľom aj novým záujemcom pomôžeme prečkať toto neľahké obdobie a zároveň sa pripraviť na lepšie časy,“ uzatvára Emini.

Sme pod neustálym tlakom


Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ


Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj