Bikini Kill ohlásili návrat na scénu

Los Angeles 15. januára 2019 (SITA/HSP/Foto:Bikini Kill Twitter)

Americká punk-rocková kapela Bikini Kill ohlásila návrat na scénu. Formácia zverejnila dátumy troch koncertov, ktoré sa budú konať 25. apríla v Los Angeles a 31. mája a 1. júna v New Yorku

Na snímke členovia skupiny Bikini Kill

Skupina o tom informovala prostredníctvom svojej oficiálnej webstránky bikinikill.com. V zostave sa predstavia Kathleen Hanna (spev), Tobi Vail (bicie), Kathi Wilcox (basgitara), pričom pôvodného gitaristu Billyho Karrena nahradí Erica Dawn Lyle.

Kapela Bikini Kill vznikla v roku 1990 v Olympii v štáte Washington a je známa svojimi feministickými textami. Boli tiež súčasťou punkového undergroundového hnutia Riot grrrl. Na konte má albumy Revolution Girl Style Now! (1991), Pussy Whipped (1993) a Reject All American (1996). V roku 1997 ohlásili koniec činnosti. Kathleen Hanna, Kathi Wilcox a Tobi Vail v roku 2017 odohrali jeden spoločný koncert.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj