Moskva 3. júla 2019 (HSP/Sputnik/Foto:Sputnik)

V Jaroslavskej oblasti v Rusku žijú tri desiatky obyvateľov ostrova Juršinskij prakticky izolovane od sveta. Nie sú tu žiadne obchody, ani lekárne. Aleksandra Brykinová, poštárka, sem vozí dôchodky a tiež jedlo a lieky, ktoré priváža na loďke. Každý deň prekonáva štyri kilometre

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Aleksandra Brykinová

Poštárka, Aleksandra Brykinová, pláva do práce. Dnes je deň vydania dôchodkov. Peniaze musia byť privezené z pevniny. Na ostrove Juršinskij, kde žije Aleksandra, nie je ani banka, ani pošta.

Obyvatelia ostrova svojej poštárke hovoria Šuročka. Šura pracuje na pošte v dedine Sudoverf. Každý deň sa prepravuje cez nádrž Rybinsk na druhý breh, priváža noviny a časopisy, dôchodcom vypláca dôchodky a nakupuje lieky a potraviny na ich objednávku.

Šura má vlastnú loďku, už tretiu za 25 rokov. Aleksandra sa do toho pustila, akonáhle začala pracovať na pošte. Bolo nutné sa dostať na Jurčinskij ostrov tam a späť parníkom, ale ten jazdí len trikrát denne, takže to nie je vhodné.

Na ostrove Juršinskij je päť dedín. Žije v nich iba 35 ľudí. Vzhľadom na to, že obyvateľstvo je malé, nie je tu nič. Žiadne obchody, lekáreň, sanitka, požiarna stanica.

Po ostrove sa poštárka prepravuje na bicykli, ktorý dostala v práci. Rozdáva zákazníkom dôchodky, poštu a dovezené potraviny.

Súčasne v domoch starších ľudí odpisuje meradlá vody, na pošte zaplatí za komunálne služby, a potom sa vráti domov, Aleksandra tam má tri kravy, musí ich podojiť. Predáva mlieko svojim susedom. Inak nemôže prežiť: vzhľadom na to, že Šura slúži iba tridsiatim piatim ľuďom, jej plat je 5 800 rubľov (približne 81 eur).

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj