Berlusconi chce kandidovať do Európskeho parlamentu

Rím 18. januára 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP/ANSA–Angelo Carconi)

Trojnásobný taliansky expremiér Silvio Berlusconi oznámil, že bude v máji kandidovať do Európskeho parlamentu. Osemdesiatdvaročný Berlusconi chce podľa vlastných slov priniesť svoj hlas “do Európy, ktorá by sa mala zmeniť, do Európy, ktorej chýba hlbšie uvažovanie o svete”

Na snímke Silvio Berlusconi

Mediálneho magnáta v roku 2012 uznali vinným z daňových podvodov a päť rokov nesmel zastávať žiadnu volenú funkciu. Za trest rok pomáhal osobám v zariadení pre pacientov s Alzheimerovou chorobou. V roku 2017 súd tento zákaz z dôvodu dobrého správania sa politika zrušil.

Berlusconi v prvých vyjadreniach v rámci svojej kampane za europoslanca uviedol, že chce vidieť zjednotenú stredopravú Európu. “Stredopravá, zjednotená a víťazná, so svojimi hodnotami a ideálmi. To je budúcnosť Talianska, Európy aj sveta,” povedal expremiér vo štvrtok na Sardínii.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj