Bratislava 6. decembra 2018 (HSP/Foto:SITA-Marko Erd)

Nejasné a vyhýbavé stanovisko prezidenta SR Andreja Kisku ku demisii ministra zahraničných veci Miroslava Lajčáka nahnevalo aj europoslankyňu za Smer-SD Moniku Beňovú. Na sociálnej sieti uviedla, že akokoľvek sa niekto stotožňuje s prácou ministra a prehovára ho, aby svoje rozhodnutie zmenil, jeho oznámenie o demisii je podľa nej potrebné rešpektovať

Na snímke slovenská europoslankyňa Monika Beňová

Monika Beňová uviedla, že súhlasí s tými, ktorí považujú “tanečky” okolo demisie ministra zahraničných vecí Lajčáka za nedôstojné. “Ja som Mira Lajčáka tiež prehovárala, aby ju nepodal, ale on ju v piatok podal,” zdôraznila poslankyňa europarlamentu.

“Od toho okamihu sa spustila podivná situácia, v ktorej predseda vlády aj prezident vravia, že je dobrý minister, no minister je v demisii. Tak fajn, je dobrý minister, aj dobrý diplomat, ale prepáčte, podal demisiu,” zopakovala ešte raz.

“Napriek tomu, že to o dobrom ministrovi a dobrom diplomatovi sme mu verejne aj osobne vraveli. Tak keď ju napriek všetkému podal, je rozhodnuté.”

Prezident si už podľa nej nič premýšľať nemusí. “Veď si spomeňme, ako dlho si premýšľa či a ako vlastne chce byť politicky aktívny.”

A považujem za nedôstojné pre štát aj to, aby sme prosili ktoréhokoľvek člena vlády, aby si ešte raz rozmyslel také závažné rozhodnutie, akým podanie demisie nesporne je. Lebo ak ho považujeme za dobrého diplomata a dobrého ministra (v demisii), potom musíme logicky vychádzať z toho, že disponuje vlastnosťami ako je úsudok, zodpovednosť či rozhodnosť.”

A preto sa podľa Beňovej teraz s Lajčákom treba rozlúčiť, poďakovať a vymenovať nového ministra. “Čaká nás totiž predsedanie OBSE a pri všetkom rešpekte k Mirovi Lajčákovi, určite to zvládneme aj s novým ministrom,” napísala na Facebooku Monika Beňová.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.