Varšava 15. februára 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:SITA/AP-Abir Sultan)

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu musel stráviť noc vo Varšave po tom, ako jeho lietadlo poškodili krátko pred odletom. Politik a jeho sprievod čakali na palube lietadla, keď ho ťahač príliš silno potiahol a poškodil

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke izraelský premiér Benjamin Netanjahu

Premiéra a jeho manželku následne transportovali naspäť do hotela, niekoľko členov delegácie však zostalo cez noc v lietadle. Izrael následne vyslal náhradný stroj.

Izraelská vláda pritom v súčasnosti plánuje kúpiť nové lietadlo pre premiéra, ktorý sa spolu s delegáciou vo Varšave zúčastnil na mierovej konferencii o Blízkom východe.

Spor medzi Izraelom a Poľskom

Poľský prezident Andrzej Duda pohrozil, že po tom, ako izraelský premiér Benjamin Netanjahu opätovne skritizoval poľský zákon kriminalizujúci niektoré tvrdenia o holokauste, nepríde na plánovaný summit krajín V4 v Izraeli. V piatok o tom informoval denník The Times of Israel.

Tvrdím tu, že Poliaci spolupracovali s nacistami. Poznám dejiny a nebudem ich prikrášľovať,” vyhlásil Netanjahu v utorok vo Varšave, kde sa zúčastnil na konferencii o Blízkom východe.

Duda na tvrdenia izraelského premiéra reagoval prostredníctvom svojho osobného účtu na Twitteri, kde napísal že: “Ak vyjadrenia premiéra Netanjahua zneli tak, ako to podávajú médiá, som pripravený poskytnúť na stretnutie premiérov ‘zámoček’ vo Wisle. Izrael za daných okolností nie je dobrým miestom na stretnutie, a to aj napriek predchádzajúcim dohodám”.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj