Londýn 24. decembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:Screenshot:YouTube)

Podľa britskočeského spisovateľa Benjamina Kurasa českí liberálni demokrati, ktorých pomenoval slniečkari alebo “vítači, uviazli niekde medzi Západom a Východom, aj keď tvrdí, že patríme skôr k tým prvým. Prečo? Napísal o tom vo svojom článku na portáli Neviditeľný pes

Benjamin Kuras

Zamrzli niekde uprostred cesty a do skutočného (na rozdiel od vysnívaného) Západu nikdy nevstúpili , píše Benjamin Kuras o liberálnych demokratoch.

Podľa neho mieria na Západ v ružových okuliaroch, a zároveň sa chcú pozrieť na Východ. Keby do neho vstúpili, prežívali by tiež jeho osud, prestali by ho vnímať akoby z diaľky ružovými okuliarmi a neobzerali by sa stále zadným zrkadielkom, čo robí Východ, ktorým sú tak posadnutí. to robí dojmom, že sa im po ňom cnie,vysvetlil spisovateľ.

Tiež dodal: “Ignorácia (inak sa tento stav mysle nazvať nedá) nie je hocijaká obyčajná neinformovanosť, ale úmyselný, aktívny, vytrvalý a vášnivý odpor k informovanosti. Teda k takej informovanosti, ktorá by mohla narušiť zavedenú vieru, zafixované nastavenie mysle, obraz sveta, ktorý im dáva ich pohodu. História na to má znamenitú definíciu: ,Bojovanie včerajších vojen zaviňuje nepripravenosť na vojny dnešnej’.”

Českí liberálni demokrati sa podľa spisovateľa boja, že by mohli dostať nálepku xenofób alebo rasista, keby predsa len tieto fakty o Západe prijali za svoje. Keby ich prijali za svoje, zistili by, že tu dnešnú vojnu by museli viesť sami proti sebe.

“Tak môžeme takmer presne, ľahko a spoľahlivo identifikovať všetkých nepriateľov našej civilizácie. Je to každý, kto má tú drzosť nás (nás!) nazvať extrémistami. A je nimi teda tiež každý z nás, kto bez veľkého rozmyslu a hmatateľných dôkazov extrémistickú nálepkou obdaruje druhých. Ak ste jedným z nich, a záleží vám skutočne na prežitie civilizácie, je čas sa prebudiť a prestať obviňovať nevinných a začať identifikovať vinníkov,” dodal Kuras.

Keby to českí liberálni demokrati mysleli s obranou slobody a demokracie vážne, museli by si všimnúť, že na Západe rodičia prenasledovaní za to, že bránia svojim deťom v zmene pohlavia, že nechcú nechať svoje deti písať slohové cvičenia o tom, prečo je dobré prijať islam. Nielen toto sa podľa britskočeského spisovateľa dnes deje vo Veľkej Británii.


Zdroj