Belgicko 28. februára 2019 (HSP/Foto:TASR/AP- Visar Kryeziu)

Odvolací súd v Belgicku v stredu zrušil decembrové rozhodnutie vlády, ktoré by prinútilo európsku krajinu k repatriácii dvoch žien zo Sýrie, ktorí sa pripojili k Islamskému štátu. Informácie priniesol porál Breitbart

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Iluistračné foto

Toto rozhodnutie je zlou správou pre Bushru Abuallala (25) a Tatianu Wielandt (26), z ktorých má každá tri deti vo veku do šesť rokov a ich otcovia sú členmi teroristickej organizácie.

Rozhodnutie však ponecháva otvorené dvere na repatriáciu detí, s čím obe matky podľa Washington Post súhlasia.

Vláda sa pokúsi “o návrat deti mladších ako 10 rokov,” uviedol vo vyhlásení minister spravodlivosti Koen Geens. “Deti nemôžu byť obviňované z konania svojich rodičov.”

Rozhodnutie odvolacieho súdu zrušilo decembrové rozhodnutie, ktoré nariadilo krajine repatriovať matky a ich deti z utečeneckého tábora v severnej Sýrii na vlastné náklady. Nedodržanie tejto požiadavky do 40 dní by znamenalo pokutu vo výške 5 715 USD za dieťa za deň.

Toto rozhodnutie, ktoré sa vsťahuje len na dve matky, bolo vydané, kvôli obavám z toho, že by ich návrat prilákal ľudí v podobnej situácii. Od roku 2013 odišlo z Európy viac ako 400 dospelých, aby sa pripojili k organizáciám, ako je Islamský štát, alebo k teroristickým skupinám, ktoré niekoľkokrát zaútočili na flámsky hovoriacu krajinu. Počas jedného z takýchto bombových útokov roku 2016 zomrelo  32 ľudí a stovky ľudí sa zranilo.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj