Bratislava 17. júla 2019 (HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)

Miroslov Beblavý, líder strany Spolu, ktorý ašpiruje na post ministra financií po budúcoročných voľbách, nepochopil metaforu Andreja Danka, ktorý spojenectvo progresívcov s KDH nazval jamajskou koalíciou. Hovorkyňa SNS Zuzana Škopcová mu to vysvetlila

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke predseda strany SPOLU Miroslav Beblavý

Predseda Národnej rady Slovenskej republiky a Slovenskej národnej strany Andrej Danko potvrdil organizátorom pochodu Hrdí na rodinu svoju účasť. Pochod sa bude konať už túto sobotu, 20. 7. v centre Bratislavy.

SNS si aj v súvislosti s pochodom Hrdí na rodinu uvedomuje, že nadchádzajúce parlamentné voľby budú znova bojom o hodnoty, a preto národniarov šokovala spolupráca konzervatívneho Kresťansko-demokratického hnutia a liberálneho Progresívneho Slovenska. Predseda SNS nazval toto zoskúpenie koalíciou Jamajka.

Beblavý však metaforu Andreja Danka nepochopil. Na sociálnej sieti zverejnil status, v ktorom uvádza aj odpoveď pre nemenovanú novinárku:

Otázka novinárky: “Chcem sa spýtať, či strana Spolu rozumie metafore Andreja Danka, ktorý vytvorenie spojenectva medzi KDH a PS/Spolu nazval “jamajskou koalíciou”. Ak áno, či sa cítia byť, ako jamajská koalícia. Odpoveď by som potrebovala čo najskôr, snažíme sa to vysvetliť čitateľom.”

Beblavý jej poskytol nasledujúcu odpoveď: “Aspoň vieme, čo Andrej Danko fajčí.”

Kto metafore neporozumel, prinášame jasné stanovisko SNS. “Koalícia Jamajka je pre nás znak nesúrodosti v ideách a hodnotách. Ak je strana PS a SPOLU za legalizáciu marihuany, resp. uznanie homosexuálnych párov, tak je nemožné, aby sa zhodli s KDH, a tak aj taká koalícia musí dopadnúť,” vysvetlila pre Hlavné správy Zuzana Škopcová.

Gabriela Smreková

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj