Mníchov 1. februára 2019 (HSP/Foto: tc)

V niekoľkých základných školách v Bavorsku sa navrhuje, aby deti mali “možnosť voľby” medzi tromi toaletami: jednu pre dievčatá, jednu pre chlapcov a ďalšiu pre tzv. “tretie pohlavie”. Zatiaľ čo niektorí považujú takéto zvláštne toalety za užitočné, pre “menej liberálnejších” je príliš skoro zavádzať tento extrémizmus u detí základných škôl

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Münchner Merkur informuje o zriadení novej základnej a strednej školy v Pullachu. Pri plánovaní budovy sa okrem iného premýšľa aj o troch typoch toaliet, čiže aj o toaletách pre deti s “tretím” (neurčitým) pohlavím. Definitívne slovo však zatiaľ nepadlo. Okrem Pullachu sa o tom uvažuje aj v novovytvorených základných školách v Garchingu a v Taufkirchene.

O zriadení toalety pre deti, ktoré si myslia, že nie sú chlapcom a ani dievčaťom, vraví splnomocnenkyňa krajinského úradu pre rovnosť Hanna Kollanová: “Implementácia unisex toaliet je dôležitým krokom, aby transsexuáli a intersexuáli mohli žiť nediskriminačne.”

V Pullachu takáto skupina poďľa gender ideológov tvorí aspoň 0,1% populácie, teda “nie len malá okrajová skupina”. Predbežný poradný výbor tvorený učiteľmi a miestnym zastupiteľstvom, ktorý rozhoduje o rozložení miestností v oboch projektovaných školách, by podľa všetkého mal súhlasiť aj s tretím typom toalety.

Kým v Taufkirchene sa o nich tiež ešte len uvažuje, mesto Garching už o nich rozhodlo v projektovaní novej základnej školy a podľa starostu Dietmara Gruchmanna (SPD) je možné aj na radnici zriadiť takéto sanitárne zariadenia pre tretie pohlavie.

Táto téma je zároveň súčasťou programu Kreisjugendring, ktorý združuje asi 30 mládežníckych centier voľného času okolo Mníchova a snaží sa používať “rodovo spravodlivý jazyk”.

Podľa magazínu Focus sa témou zaoberajú psychológovia a rodičia a medzi nimi sú aj takí, ktorí súhlasia s toaletami pre tretie pohlavie. Na sociálnych sieťach sa však objavil takýto príspevok: “Na jednej strane príkladné, na druhej strane … už základné školy? Prečo by ste mali s takouto otázkou konfrontovať už deti v takomto veku? Buď to prichádza samo o sebe, alebo vôbec nie.”

Podľa hovorcu bavorského ministerstva kultúry nie je známa zatiaľ ani jedna škola, ktorá by v súčasnosti mala zriadené tri typy toaliet.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj