Larnaka 21. februára 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Ján Súkup)

Slovenská reprezentantka v športovej streľbe Danka Barteková víťazne vstúpila do novej sezóny. Na medzinárodných pretekoch Cyprus Grand Prix spojených s medzinárodnou ligou žien pod záštitou Fatimy Bint Mubarakovej v cyperskej Larnake nenašla premožiteľku v skeete žien

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke slovenská skeetarka Danka Barteková

V dvojdňovej kvalifikácii zasiahla členka ŠCP Bratislava 120 (25-25-23-25-22) zo 125 terčov. Jej najbližšie prenasledovateľky zaostávali o tri terče. Vo finálovej položke trafila 48 terčov, čo bolo o jeden viac ako cyperská súperka Panagiota Andreouová. Tretie miesto v 34-člennom štartovom poli patrilo ďalšej domácej zástupkyni Andri Eleftheriouovej.

“Boli to prvé preteky sezóny a nemala som veľa natrénované, takže som nešla do Larnaky s veľkými očakávaniami. Dnes to nebolo jednoduché, ale strieľalo sa mi však veľmi dobre, ťažila som ešte z minulej sezóny a z dlhšieho oddychu od pušky. S kvalifikáciou som veľmi spokojná, terč za osobným rekordom z pretekov. Finále však bolo náročné, nepríjemné veterné podmienky a veľmi zle flešové terče (s práškom vo vnútri, ktoré sa používajú na finále) zapríčinili, že výsledky boli oveľa nižšie. Chyby prišli, avšak aj ostatné dievčatá sa trochu vytrápili, z čoho som dokázala vyťažiť napokon ja. Posledná čistá desiatka mi vlastne pomohla dostať sa na prvú priečku. Myslím si, že je to povzbudenie do sezóny, ale samozrejme, táto súťaž mi ukázala aj chyby, na ktorých musím pracovať,” uviedla D. Barteková, ktorá bola jedinou Slovenkou v súťaži.

Výsledky:

skeet žien: 1. Danka Barteková (SR) 48 b. (v kvalifikácii 120), 2. Panagiota Andreouová 47 (115 /k.o. rozstrel 3/), 3. Andri Eleftheriouová (obe Cyp.) 37 (116)


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj