Banská Bystrica 11. septembra 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR- Branislav Račko)

Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) v týchto dňoch ocenil 43 pedagogických zamestnancov za ich celoživotnú prácu. Ocenenia im počas dvoch dní v Banskej Bystrici a v Lučenci odovzdal podpredseda BBSK Ondrej Lunter. TASR o tom informovala jeho asistentka Veronika Klesniaková

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke zľava Ondrej Lunter

Na ďakovné stretnutia pri príležitosti odchodu do dôchodku boli pozvaní učitelia stredných škôl a gymnázií, majstri odborných predmetov či vychovávatelia v školských internátoch z celého kraja. Väčšina pôsobila v školstve dlhé roky, čím si zaslúžila uznanie za celoživotný prínos v práci s mládežou.

“Pre školopovinnú mládež ste boli po rodičoch najdôležitejšou výchovnou autoritou a morálnym majákom, a to o to viac, keď ste dokázali intuitívne identifikovať potreby svojich žiakov, vypočuť ich a poskytnúť im emočné útočisko, poradiť či navigovať ich v dnešnom mätúcom svete,” zdôraznil Lunter.

Podľa neho je povolanie pedagóga jedno z najnáročnejších a jedno z najnedocenenejších. O to viac ich obdivuje za to, že “väčšina aj navzdory prekážkam so skalnou pravidelnosťou presahovala už beztak náročný rozsah povinností, a to z vlastnej iniciatívy”.

“Bol by som nerád, ak by ste nadobudli pocit, že vaše skúsenosti a názory nie sú viac potrebné. Nie je to tak. Buďte, prosím, naďalej, ušami a očami vašich synov a dcér, a aj nás, ktorým bola zverená správa tohto kúska zeme,” vyzval ich podpredseda BBSK.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj