Bratislava 12. septembra 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)

Polícia preverila medializované informácie o majetkoch šéfa Vojenského spravodajstva (VS) Jána Balciara, majetok nadobudol legálne. Po zasadnutí parlamentného výboru na kontrolu činnosti VS to povedal minister obrany Peter Gajdoš (SNS)

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Ján Balciar

“Informoval som výbor a jeho členov aj o rokovaní včerajšej (11. 9.) bezpečnostnej rady, kde prezident Policajného zboru Milan Lučanský informoval bezpečnostnú radu o vykonaní preverenia ex offo na základe medializovaných informácií o majetku pána Balciara,” priblížil minister. Lučanský mal podľa jeho slov radu informovať, že polícia nezistila žiadne porušenia a Balciar majetok nadobudol legálne.

Predseda výboru na kontrolu činnosti VS Eduard Heger (OĽaNO) potvrdil, že zistenia polície, o ktorých výbor minister informoval, mali pozitívne závery. “Tie závery sme nevideli, určite sa budeme sa na ne dopytovať,” zdôraznil Herger. Dodal, že výsledky zisťovania polície by mali byť zverejnené. “Ide nám o očistu dobrej povesti Vojenského spravodajstva,” dodal.

Podľa medializovaných informácií získal Balciar niekoľko apartmánov na Táloch údajne podozrivým spôsobom. V prípade troch apartmánov a aj chaty v Nízkych Tatrách má ísť o nehnuteľnosti, ktoré v minulosti patrili človeku, ktorý má byť podľa medializovaných informácií prepojený s mafiánskou skupinou černákovcov. Informáciu priniesol portál Aktuality.sk.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj