Autorka Harryho Pottera Rowlingová súčasťou tajnej odštiepeneckej labouristickej skupiny, ktorá plánuje novú stranu

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Londýn 12. februára 2019 (HSP/RT/Foto:TASR/AP-Joel Ryan/Invision/AP)

Autorka Harryho Pottera, Joanne C. Rowlingová, bola podľa dostupných informácií v skupine, ktorá sa zúčastnila tajného stretnutia venovaného vytvoreniu novej strany. Vznikajúci projekt majú tvoriť odídenci Labouristickej strany, dôvodom je nespokojnosť s vedením Jeremyho Corbyna

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke britská autorka Joanne K. Rowlingová

Podľa informácií Mail on Sunday, sa Rowlingová mala zúčastniť stretnutia s približne 50 ďalšími pozvanými vrátane televíznej moderátorky Rachel Riley. Stretnutie sa uskutočnilo v kancelárii jej agenta, Neila Blaira. Novotvorená strana ešte nemá meno ani určeného vodcu.

Pozvánka na túto udalosť pozývala “potenciálnych prívržencov”, aby sa v utorok 5. februára zúčastnili večernej recepcie “nového politického hnutia, ktoré Británia zúfalo potrebuje”.

“Bývanie je príliš drahé, príjem je statický a kvalita práce je pre mnohých príliš zlá. Svet sa rýchlo mení a my sa od neho odvraciame, staré strany sa nemôžu pozerať do budúcnosti, pretože majú vyčerpané odpovede, energiu a vodcovstvo,” uvádza sa tiež v pozvánke.

Pozvanie pôsobí, že proeurópsku iniciatívu vedie Tony Blair a Philip Collins. Dvojica údajne zdôraznila potrebu nového centristického hnutia s cieľom prilákať ľudí s odlišným prístupom k politike.

Rowlingová bola v minulosti prominentnou podporovateľkou Labouristickej strany, ktorej darovala veľkú sumu peňazí.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj