Autor Hry o tróny je v karanténe. Za celý svoj život si nič podobné nepamätám, hovorí

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Washington 19. marca 2020 (HSP/Sputnik/Foto:Flickr)

Legendárny spisovateľ George R. R. Martin sa počas svetovej pandémie koronavírusu izoloval od sveta. Vo svojom blogu svojim fanúšikom napísal podrobnosti o svojom zdravotnom stave a ako pokračuje práca na dlho očakávanej knihe

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke George R. R. Martin

Autor legendárnej ságy Pieseň ľadu a ohňa, ktorá sa stala predlohou pre úspešný seriál HBO Hra o tróny, George R. R. Martin sa uzavrel do dobrovoľnej karantény. Vzhľadom na svoj vek 71-ročný spisovateľ totiž patrí do rizikovej skupiny, ktorá nový koronavírus COVID19 znáša veľmi ťažko.

Keďže svojim čitateľom dlhuje ešte dve knihy zo svojej ságy, jeho zdravie budí u fanúšikov o to väčší záujem. Avšak, vďaka tejto izolácii sa pravdepodobne stal oveľa produktívnejší ako doteraz. Aspoň, súdiac podľa najnovšieho odkazu na jeho blogu.

Pre všetkých, kto o mňa mal starosť áno, viem, že vzhľadom na svoj vek a fyzickému stavu spadám do veľmi zraniteľnej populácie. Ale zatiaľ sa cítim dobre a prijal som všetky rozumné opatrenia. Som izolovaný na odľahlom mieste, kde mi pomáha jeden z mojich zamestnancov. Do mesta nechodím a s nikým sa nestýkam,uviedol na začiatok.

Smutné časy v Siedmich kráľovstvách

Svoj čas trávi predovšetkým písaním o udalostiach v Západozemi. Tie sú podľa jeho slov veľmi smutné, hoci ani náš svet na tom dnes nie je najlepšie.

Aby som povedal pravdu, trávim teraz viac času v Západozemí ako v skutočnom svete. Píšem každý deň,pokračoval. V Siedmich kráľovstvách sa dejú smutné veci ale možno to tam nie je tak smutné, ako môže byť tu,“ zveril sa spisovateľ.

Podľa neho náš svet zasiahnutý pandémiou pripomína antiutópiu.

Nemôžem si pomôcť, ale cítim sa, ako by sme všetci žili v nejakom scifi. Bohužiaľ nie v scifi knihe, o ktorej som sníval, keď som bol malý, aby som tam žil. Svet s mestami na Mesiaci, kolóniami na Marse, domácimi robotmi, ktoré sú naprogramované tromi zákonmi robotiky a lietajúcimi autami,uviedol.

Martin svojim čitateľom napísal, že príbehy o pandémiách nikdy nemal rád.

Aj napriek svojmu požehnanému veku si nepamätám, že by sme prežívali niečo podobné, čo prežívame dnes, uzavrel.

Martin v súčasnosti pracuje na Víchroch zimy, predposlednej knihe ságy. uzavrie kniha Sen o jari. Zatiaľ posledný diel knižnej série Piesne ľadu a ohňa vyšiel v ďalekom roku 2011. Išlo o tanec s drakmi.

Sputnik tiež informoval, že nórsky herec Kristofer Hivju známy tým, že stvárnil Tormunda Obrozhoubu v seriáli Hra o tróny, sa nakazil koronavírusom COVID19. Na svojom Instagrame uviedol, že jeho zdravotný stav je dobrý.

Sme pod neustálym tlakom


Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ


Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj