Austrálska polícia vykonala prehliadku u matky a sestry útočníka z N. Zélandu

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Sydney 18. marca 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Shooter’s Video)

Austrálska polícia vykonala v pondelok domové prehliadky u matky a sestry páchateľa piatkovej hromadnej vraždy v dvoch mešitách na Novom Zélande. Informovala o tom agentúra AP

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke z videa Brenton Tarrant, podozrivý zo streľby v dvoch mešitách na Novom Zélande, sedí v aute pred útokom v Christchurch 15. marca 2019

Masakra v dvoch mešitách v novozélandskom meste Christchurch si vyžiadala 50 obetí na životoch a 50 zranených. Strelca, 28-ročného austrálskeho pravicového extrémistu Brentona Tarranta, zatkli krátko po čine a obvinili z vraždy.

Útočníkova matka Sharon Tarrantová žije v meste Lawrence vo východoaustrálskom štáte Nový Južný Wales a jeho sestra Lauren v tamojšej prímorskej oblasti Sandy Beach. Obe sa v pondelok vrátili domov po prvý raz od piatkovej streľby a polícia u nich vykonala domové prehliadky. Obe ženy boli podľa správ austrálskych médií vzaté do ochrannej policajnej väzby.

Brenton Tarrant vyrástol v meste Grafton v austrálskom Novom Južnom Walese. Podľa austrálskych úradov však v krajine za posledné tri roky strávil dovedna len 45 dní.

Domové prehliadky u páchateľovej matky a sestry mali zaistiť prípadné dôkazy, ktoré by mohli pomôcť novozélandským vyšetrovateľom pri objasňovaní piatkového útoku. Ani jedna zo žien v súvislosti s prehliadkami neposkytla vyjadrenie médiám.

Šéf novozélandskej polície Mike Bush ubezpečil, že austrálski kolegovia v rámci prehliadok nenašli nič, čo by mohlo ohroziť verejnosť.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj