Bratislava 25. septembra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Peter Dejong)

Je to už desať rokov, čo Cadel Evans vybojoval pre Austráliu prvý a dosiaľ jediný titul majstra sveta v cyklistických pretekoch mužov s hromadným štartom. Súčasný austrálsky líder Michael Matthews by chcel nadviazať na tento úspech a nielen preto, že už má v zbierke medailí zo svetových šampionátov striebro a bronz a dokonca aj titul z kategórie do 23 rokov

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Austrálčan Michael Matthews

“Austrália síce nemá taký široký výber kvalitných cyklistov ako Belgicko, osvedčeného slovenského šampióna Petra Sagana či holandského muža okamihu Mathieua van der Poela, ale tréner Bradley McGee disponuje zostavou, ktorá reálne môže zamiešať poradím na popredných priečkach. S lídrom Michaelom Matthewsom a superdomestikmi Simonom Clarkom a Jackom Haigom to je reálne,” skonštatoval špecializovaný portál Cyclingnews štyri dni pred majstrovskými pretekmi v anglickom Yorkshire.

Podľa odborníkov Matthews má pred vrcholom sezóny formu, čo dokázal nedávno triumfom na veľkej kanadskej klasike v Québec City. Pre McGeeho je 28-ročný rodák z Canberry nespochybniteľný líder tímu. V osemčlennom výbere krajiny protinožcov figurujú ako domestici aj majster sveta v časovke Rohan Dennis či Luke Durbridge a Nathan Haas.

“Ihneď po vlaňajšom svetovom šampionáte v Innsbrucku som zamieril do Yorkshire, aby som si prešiel trať. Uvažoval som nad tým, akých jazdcov potrebujeme pre preteky s hromadným štartom. Musia byť zruční a technicky zdatní, keďže sa dianie bude odohrávať na úzkych kľukatých cestách vo zvlnenom teréne. Zároveň potrebujeme takých, ktorí majú zažité v nohách preteky s veľkým počtom kilometrov a napriek tomu si dokážu uchovať dostatok energie až do záverečného okruhu. Myslím si, že máme jazdcov, ktorí vedia, ako súťažiť na majstrovstvách sveta. Som presvedčený, že dokážu úspešne skombinovať mnohé faktory a splniť, čo bude treba. Kľúčové slovo je podpora. Pretekári na to určení musia zvládnuť svoje úlohy,” skonštatoval McGee.

Podľa Cyclingnews úspech na trase 285 km dlhých pretekov mužov s hromadným štartom si vyžaduje všestranného šprintéra jazdiaceho s hlavou aj so srdcom. A presne takým je Matthews. “Jeho úspešná obhajoba v Québecu svedčí o tom, že je vo forme. Práve toto víťazstvo môže znamenať pre Matthewsa veľký nárast sebavedomia po nevydarenej Tour de France, kde mu v tíme zmenili jeho úlohy,” doplnil špecializovaný cyklistický portál na adresu ambiciózneho Austrálčana.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj