Londýn 14. apríla 2019 (HSP/Sputnik/Foto:SITA/AP-Matt Dunham)

Keď bol Julian Assange zadržaný 11. apríla na ekvádorskej ambasáde v Londýne, prezident krajiny Moreno to vysvetlil tým, že “opakovane narušoval medzinárodné konvencie a každodenné protokoly”

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke budova ekvádorskej ambasády v Londýne

Ekvádorský veľvyslanec vo Veľkej Británii Jaime Marchan v rozhovore pre Daily Mail urobil niekoľko komentárov na adresu “každodenného protestu” Juliana Assangea počas jeho sedemročného prebývania na ekvádorskej ambasáde v Londýne.

Diplomat vyhlásil, že za dobu prebývania Assange na veľvyslanectve degradoval jeho vzťah k personálu do tej miery, že na konci svojho azylu nechal na stenách rozmazané svoje exkrementy.

Personál ambasády bol kvôli nemu tak iritovaný, že vyhodili jeho mačku potom, čo nebol schopný za ňou upratovať. Navyše sa báli, že “môže mať špionážne zariadenie, aby nás sledovala”.

Nedôvera bola podľa všetkého z oboch strán. Assange púšťal nahlas hudbu, pretože “hovoril, že to znemožní ľuďom ho počúvať. Nebolo možné v takomto prostredí pracovať”, povedal Marchan.

Po niekoľkých hodinách po tom, čo bol Assange vyhodený z ekvádorského veľvyslanectva, sa objavil na westminsterského súde, kde bol obžalovaný z toho, že sa “odmietol vydať súdu” po rozhodnutí o jeho zadržaní z roku 2012.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj