Ardernová a Macron organizujú stretnutie na ukončenie online terorizmu

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Wellington 24. apríla 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:SITA/AP-Jason Oxenham/New Zealand Herald)

Novozélandská premiérka Jacinda Ardernová a francúzsky prezident Emmanuel Macron zorganizujú v máji v Paríži stretnutie, ktorého cieľom bude eliminovať ukazovanie násilných činov extrémizmu a terorizmu na internete

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Jacinda Ardernová

Ardernová v stredu povedala, že spolu s Macronom požiadajú svetových lídrov a šéfov technologických spoločností, aby podporili takzvanú Christchurchskú výzvu (Christchurch Call) pomenovanú po novozélandskom meste, kde počas marcových útokov zomreli desiatky ľudí.

Na detailoch sa podľa premiérky ešte pracuje, a preto ich zatiaľ nezverejnila. Povedala však, že už hovorila s predstaviteľmi spoločností, ako sú Facebook, Twitter, Microsoft či Google, ako aj so svetovými lídrami. Zároveň vyjadrila nádej, že by mohli v tejto záležitosti dospieť ku konsenzu.

Muž, ktorý 15. marca zastrelil vo dvoch mešitách v meste Christchurch 50 ľudí, vysielal útok naživo prostredníctvom sociálnej siete Facebook. Mrazivé 17-minútové video sa na internete šírilo a kým ho Facebook odstránil, stihlo si ho pozrieť množstvo ľudí.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj