Archeológovia objavili 4 400 rokov starú egyptskú hrobku

Sakkára 16. decembra 2018 (SITA/AP/HSP/Foto: TASR/AP- Jon Gambrell)

Archeológovia v Egypte objavili 4 400 rokov starú hrobku patriacu významnému kňazovi z 5. dynastie faraónov, ktorá vládla v krajine zhruba pred 4 400 rokmi

Ilustračné foto

Minister pre historické pamiatky Chálid al-Anání oznámil nález v sobotu priamo pri hrobke v archeologickej lokalite Sakkára západne od Káhiry, kde sa nachádza aj známa stupňovitá pyramída.

Ako povedal, “výnimočne dobre zachovaná” hrobka obsahuje desiatky sôch rôznych veľkostí a farieb. Steny bohato zdobia maľby a hieroglyfy.

Egyptské úrady v posledných rokoch výrazne propagujú nové archeologické objavy v krajine dúfajúc, že oživia viaznuci cestovný ruch, kľúčový sektor egyptskej ekonomiky. Ten sa stále spamätáva z chaosu nasledujúceho po povstaní v roku 2011, ktoré zvrhlo z vlády dlhoročného prezidenta Husního Mubaraka.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj