Archeológovia našli v delte Nílu staroveké hrobky

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Káhira 23. januára 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP/Egyptian Antiquities Authority)

Archeológovia v Egypte odkryli v delte Nílu staroveké hrobky z Druhého prechodného obdobia (1782 – 1570 pred naším letopočtom)

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke odkryté hrobky

Ministerstvo pre historické pamiatky v stredu informovalo, že archeológovia okrem toho našli aj 20 pohrebísk z Preddynastického obdobia (zhruba 5 300 – 3 000 pred naším letopočtom). Tie sa nachádzajú na archeologickom nálezisku Kom al-Cholgán zhruba 140 kilometrov severne od Káhiry.

Generálny tajomník Najvyššej rady pre pamiatky Mustafa Wazírí uviedol, že sa v hrobkách nachádzali ostatky zvierat, kamenné artefakty či pokreslené fragmenty keramiky. Ostatky sa dobre nezachovali.

Egyptské úrady v posledných rokoch výrazne propagujú nové archeologické objavy v krajine dúfajúc, že oživia viaznuci cestovný ruch, kľúčový sektor egyptskej ekonomiky. Ten sa stále spamätáva z chaosu nasledujúceho po povstaní v roku 2011, ktoré zvrhlo z vlády dlhoročného prezidenta Husního Mubaraka.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj