Brusel 2. septembra 2019 (TASR/HSP/Foto:Flickr)

Vojna v podsvetí v belgickom prístavnom meste Antverpy, odkiaľ sa do krajiny dostávajú významné zásielky drog, sa nekončí. Dôkazom je nový výbuch, ktorý v noci na pondelok poškodil viacero zaparkovaných áut a fasád domov v antverpskej štvrti Borgerhout. Píše o tom tlačová agentúra Belga

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Podľa údajov miestnej polície boli zistené škody spôsobené výbuchom granátu. Na mieste činu zasahovala v priebehu dňa špeciálna jednotka na likvidáciu výbušnín, federálna justičná polícia a vyšetrujúci sudca.

Polícia potvrdila, že vyšetrovanie sa primárne zameriava na činnosti drogovej komunity, ktorá je v tomto prístavnom meste obzvlášť aktívna.

K útokom s granátmi, zámernému podpaľačstvu či prestrelkám došlo aj v predošlých mesiacoch – naposledy v noci na 22. júla takisto vo štvrti Borgerhaut. V júli bol zaznamenaný aj útok granátom na reštauráciu v obci Wilrijk neďaleko Antverp a niekoľko týždňov predtým poškodili podobné výbuchy viacero áut a fasád domov v antverpskej štvrti Berchem. V marci tohto roku polícia zaregistrovala tri útoky za použitia granátov.

Za posledné tri roky došlo v Antverpách k viac ako 60 násilným incidentom, ktoré mali súvislosť s obchodovaním s drogami. Vo väčšine prípadov ide o vyrovnávanie si účtov medzi členmi podsvetia alebo o pokusy o zastrašovanie. Vo februári 2018 boli v Antverpách rozšírené stovky anonymných letákov s poznámkou “Smrť informátorom”. Ich účelom bolo zastrašiť tých, ktorí chcú spolupracovať s políciou a informovať o činnostiach drogových skupín.

Agentúra Belga v tejto súvislosti pripomenula, že hoci starosta Antverp Bart De Wever, ktorý je zároveň šéfom najsilnejšej strany v Belgicku, Nová flámska aliancia (N-VA), urobil z boja proti drogám svoju prioritu, množstvo kokaínu zachyteného v antverpskom prístave sa každým rokom zvyšuje.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj