Anketu Najväčší Slovák vyhral Milan Rastislav Štefánik

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Bratislava 2. mája 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Zdenko Dzurjanin)

V ankete Najväčší Slovák vyhral Milan Rastislav Štefánik. Diváci a diváčky mu poslali viac ako 49-tisíc sms hlasov, pričom celkovo ich do finálnej časti ankety prišlo viac ako 108-tisíc. Na druhom mieste skončil Ľudovít Štúr a prvú trojicu uzatvára Anton Srholec

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Busta Milana Rastislava Štefánika v Mani

Súčasťou ankety bolo aj hlasovanie gymnazistov Najväčší Slovák – Mladá voľba, kde bolo rovnaké poradie na prvých troch miestach. Stredoškoláci hlasovali počas diskusií na školách. Tie sa uskutočnili v apríli na dvanástich slovenských gymnáziách.

Prvomájový galavečer bol vyvrcholením ankety, ktorú spustilo RTVS na jeseň 2018. V prvej časti mohli diváci a diváčky poslať hlas ľubovoľnej osobnosti. Do 1. januára bolo známych sto osobností, ktoré sa v diváckom hlasovaní umiestnili na priečkach 1 – 100, a prvá desiatka pokračovala vo finálovej fáze ankety. Počas nej, od januára do 1. mája, odvysielala RTVS desať dokumentov a diskusií o jednotlivých osobnostiach z Top 10. V nej obhajcovia predstavili desať dôvodov, prečo práve ich osobnosť by sa mala stať tým najväčším Slovákom. Po subjektívnom dokumente nasledovala diskusia s odborníkmi, ktorí neraz polemizovali či vyvrátili dôvody obhajcu z dokumentu.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj