Bratislava 20. apríla 2019 (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)

Podľa Andreja Kisku, ktorý má problémy s daňovými a pozemkovými podvodmi hovorí, že „nás je viac“ a ideme si zobrať moc v krajine, ktorú ovládajú „nečisté“ a „nedobré“ strany. Sám pripravuje stranu, ktorá by sa mala stať lídrom liberálnej opozície a po voľbách 2020 prevziať moc

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke prezident SR Andrej Kiska

Kde zobral človek, ktorému reálne hrozí trest odňatia slobody na 7 rokov za podvody podobné Baštrnákovým, odvahu rozhodovať o tom, čo je „nečisté“ a „nedobré“, ako sa taký človek vôbec môže hlásiť k hnutiu slušných bez toho, aby ho jasne odmietli, ako môže takýto človek vôbec získať podporu verejnosti pre svoj nový stranícky projekt, to je skutočne záhadou.

Situáciu hodnotí podpredseda Národnej koalície Peter Sokol: „Okrem toho, že je zrejmé, že pán prezident evidentne hľadá spôsoby ako sa vyhnúť susedstvu s Mariánom Kočnerom či Ladislavom Bašternákom, tak sa rozhodol urobiť to, čo mu ide najlepšie.”

“Presvedčiť nás o tom, že naše hodnoty sú nesprávne a polarizovať spoločnosť na „dobrých“ a „zlých“ ľudí.”

“Je na zaplakanie, že takýto podvodník má miesto pásikavého mundúru oblek a do éteru púšťa prázdne slová o morálke a dobre.

“Jednou rukou nás nabáda, aby sme volili jeho slušnú alternatívu a druhou neváha ohýbať demokraciu a našu Ústavu cez koleno, ako sa mu to hodí. Či to je ochromenie Ústavného súdu alebo výber sudcov z iného ako stanoveného počtu kandidátov.“

A Sokol zároveň dodáva: „Čo za „slušné strany“ to chcú u nás preberať moc? Riadené daňovými a pozemkovými podvodníkmi? To je alternatíva? Farizejstvo nášho dosluhujúceho prezidenta sa naplno ukazuje pri jeho „nadstranníckosti“, keď v posledných týždňoch využíva každú možnosť na propagáciu svojho nového projektu.”

“Každý jeho volič by si mal dať dve a dve dokopy, keď vidí, akým neúprimným štýlom pán prezident prevzal rétoriku Progresívneho Slovenska a ako sa arogantne začal správať vo svojej funkcii. Ak má byť toto alternatíva, tak snáď sa ľudia spamätajú skôr než bude neskoro.“

Slovenskej spoločnosti neostáva nič iné, len dúfať, že spravodlivosti bude učinené zadosť a Andrej Kiska bude čeliť svojim zločinom pred súdom skôr, ako sa mu podarí dostať imunitu v parlamente.


Zdroj