Bratislava 30. júna 2019 (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)

Predseda NR SR by sa mal v Rusku stretnúť s ministrom priemyslu a obchodu Denisom Manturovom či s predsedníčkou Rady federácie Federálneho zhromaždenia Ruskej federácie Valentinou Matvijenkovou.

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke predseda NR SR Andrej Danko

Predseda parlamentu Andrej Danko v nedeľu popoludní odletel na podnikateľskú misiu do Ruska. Tú absolvuje od 30. júna do 3. júla s viac ako dvadsiatimi slovenskými podnikateľmi v mestách Moskva a Kazaň. “Zúčastním sa parlamentného zhromaždenia, budem s ruským ministrom priemyslu Denisom Manturovom, máme nachystané konkrétne kontrakty, ktoré podpíšeme,” priblížil plán pracovnej cesty tento týždeň Andrej Danko.

V pondelok by sa mal predseda parlamentu spolu s delegáciou zúčastniť v Moskve medzinárodného fóra “Rozvoj parlamentarizmu”, absolvovať bilaterálne stretnutie s predsedom Národného zhromaždenia Arménskej republiky Araratom Mirzojanom a zúčastniť sa Slovensko-ruského podnikateľského fóra. Práve na tomto fóre sa Andrej Danko stretne s Denisom Manturovom a slovenská delegácia by mala podpísať dve memorandá o spolupráci slovenských firiem s ruskými inštitúciami. Jedno memorandum by sa malo týkať pôdohospodárstva, druhé priemyslu.

V utorok by sa mal Andrej Danko stretnúť v Moskve s predsedníčkou Rady federácie Federálneho zhromaždenia Ruskej federácie Valentinou Matvijenkovou a neskôr presunúť do Kazane. V Kazani sa najskôr v utorok popoludní stretne s predsedom Štátnej rady republiky Tatarstan Faridom Muchametšinom, potom v stredu s prezidentom republiky Tatarstan Rustamom Minnichanovom a zúčastní sa “Podnikateľského fóra Tatrastan-Slovensko”.

Na záver pracovnej cesty sa vráti predseda parlamentu spolu s delegáciou späť do Moskvy, kde vystúpi na záverečnom plenárnom zasadnutí medzinárodného fóra „Rozvoj parlamentarizmu“.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj