Anaheim vyradil dres Niedermayera s číslom 27

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Anaheim 18. februára 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Mark J. Terrill)

Vedenie klubu zámorskej NHL Anaheim Ducks vyradilo dres bývalého kanadského hokejového obrancu Scotta Niedermayera s číslom 27. Člen Siene slávy v roku 2007 pomohol “káčerom” k zisku Stanleyho pohára a stal sa najužitočnejším hráčom play off

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Bývalý obranca Anaheimu Ducks Scott Niedermayer a členovia jeho rodiny sledujú slávnostné vyvesenie Niedermayerovho dresu s číslom 27 pod strop haly Honda Center

K slávnostnému vyveseniu Niedermayerovho dresu pod strop haly Honda Center prišlo v noci na pondelok pred zápasom s Washingtonom, v ktorom Anaheim zvíťazil 5:2.

V roku 2011 sa Kanaďanovi dostalo rovnakej pocty v New Jersey Devils. Dres “diablov” obliekal 13 sezón a trikrát zdvihol nad hlavu najcennejšiu hokejovú trofej. V roku 2005 prestúpil do Anaheimu. “Keď som mal 18 rokov, veľmi som túžil po zisku Stanleyho pohára. S New Jersey sa mi ho podarilo vybojovať trikrát. Po príchode do Anaheimu som vôbec nepočítal s tým, že by som ako 33-ročný mohol opäť pózovať s touto trofejou. Prevýšilo to všetky moje očakávania,” citovala slová Niedermayera agentúra AP.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj