Moskva 17. apríla 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Lee Jin-man)

Osobitný vyslanec Spojených štátov pre Severnú Kóreu Stephen Biegun vycestoval v stredu do Moskvy, aby sa stretol s ruskými predstaviteľmi v čase, keď sa pripravuje stretnutie severokórejského vodcu Kim Čong-una s ruským prezidentom Vladimirom Putinom. Informovala o tom tlačová agentúra DPA, ktorá citovala z vyhlásenia amerického ministerstva zahraničných vecí

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke osobitný vyslanec Spojených štátov pre Severnú Kóreu Stephen Biegun

Predmetom Biegunových rozhovorov s ruskými partnermi majú byť “snahy o presadenie konečnej, plne overenej denuklarizácie” Kórejskej ľudovodemokratickej republiky (KĽDR). Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov podľa ruských štátnych médií oznámil, že Putin sa s Biegunom stretnúť neplánuje.

Rusko a Čína, ktoré susedia so Severnou Kóreou, majú s touto izolovanou krajinou “pomerne najbližšie” vzťahy, uviedla DPA. Objavujú sa špekulácie, že Kim a Putin by sa mohli stretnúť ešte tento mesiac v meste Vladivostok na ruskom Ďalekom východe. Kremeľ oznámil iba to, že takéto stretnutie sa pripravuje, miesto ani termín však zatiaľ nie sú dohodnuté.

Juhokórejská tlačová agentúra Jonhap s odvolaním sa na informované zdroje minulý týždeň vydala správu, podľa ktorej by sa stretnutie Putina s Kimom mohlo uskutočniť na budúci týždeň. Napísala, že Putin plánuje odcestovať na Ďaleký východ 24. apríla.

O schôdzke Kima s Putinom sa hovorilo aj na sklonku minulého roka, pričom za jeho predpokladané dejisko sa označoval Vladivostok.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj