Okinawa 14. apríla 2019 (HSP/Washingtonpost.com/Foto:TASR/AP/Kyodo News)

Okinawa je miestom, na ktorom sa dnes nachádza väčšina z takmer 54 tisíc amerických vojakov dislokovaných v Japonsku. To, že spolužitie Japoncov s Američanmi nie je dobré, je dnes známe a túto skutočnosť priznáva väčšina odborníkov

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke je apartmán, kde americký vojak dobodal obyvateľku japonskej prefektúry Okinava a následne spáchal samovraždu

Americkí vojaci sa v Japonsku správajú často v rozpore so zákonom a počas takmer 70 ročnej okupácie už zavraždili, znásilnili, zmrzačili alebo okradli niekoľko desiatok japonských občanov. Problém spočíva v samotných amerických vojakoch, ktorí sú psychicky labilní, presvedčení o svojej výnimočnosti, arogantní a agresívni. Azda najznámejší je prípad, z roku 1995, keď- trojica amerických vojakov brutálne znásilnila 12-ročnú japonskú školáčku, incident je popísaný už aj na Wikipédii.

Ľudia na Okinawe proti prítomnosti amerických vojakov dôrazne protestujú. Ich protesty sa však míňajú účinkom, pretože väčšina japonských politikov sú servilní prisluhovači USA, ktorým nevadia zločinci z radov americkej armády a takisto im nevadí ani to, ako Američania znečisťujú životné prostredie na ostrove a že v okolí amerických základní prekvitá obchod s drogami, zbraňami a prostitúcia. Väčšina Okinawčanov si však na rozdiel od proamerických japonských politikov želá úplný odchod amerických vojakov z ostrova.

Emócie sa pravdepodobne ešte viac vyhrotia po tom, čo uplynulú sobotu americký vojak na smrť dobodal japonskú ženu na juhozápade japonského regiónu, kde sú prítomné americké jednotky. Následne mal vojak spáchať samovraždu.

Americký portál Washintonpost.com venoval udalosti takisto pozornosť. Americký veľvyslanec hlboko ľutuje smrť japonskej ženy. Podľa informácií uverejnených na portáli túto udalosť vyšetruje japonská polícia v spolupráci s predstaviteľmi americkej vojenskej polície.

Nenávisť Okinawčanov voči americkým vojakom a ich snahy, aby bola základňa zrušená, prípadne presunutá do menej obývanej oblasti Okinawy, prekvapila aj amerických redaktorov. Je to tak, americkí vojaci sú ohrozením pre civilné obyvateľstvo všade vo svete.

Video si môžete pozrieť tu


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj