Americký torpédoborec Donald Cook opustil Čierne more

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Bospor 2. marca 2019 (HSP/Foto:Screenshot YouTube)

Portál rusvesna prináša informáciu o odchode amerického torpédoborca Donald Cook z Čierneho mora. Americkí námorníci si môžu konečne vydýchnuť, žiadna “elektronika vypínacia Su-24” sa neobjavila. V Bospore sa Donald Cook stretol s ruskou fregatou Admirál Makarov, ktorá smerovala zo Stredozemného mora do Čierneho mora a sfregatou Admirál Essen, ktorá zase naopak smerovala z Čierneho mora do Stredozemného mora

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke americký torpédoborec Donald Cook

Donald Cook sa v akvatórii Čierneho mora nachádzal od 19.2.2019. V blízkosti amerického torpédoborca sa neustále pohybovala ruská raketová loď Orechovo-Zuevo a loď elektronického boja a prieskumu Ivan Churs, ktorá monitorovala Donalda Cooka.

Dňa 28.2.2019 vyplávala zo Sevastopolu fregata Admirál Essen, ktorá nahradí pri brehoch Sýrie vo východnom Stredomorí fregatu Admirál Makarov.

Admirál Makarov plnil vojenské úlohy v operačnej zóne pri sýrskych brehoch od novembra 2018.

Americký Donald Cook mal teda to šťastie, že sa v Bospore mohol stretnúť naraz aj s Admirálom Essenom a aj s Admirálom Makarovom, veríme že si americkí námorníci ruské lode odfotili a natočili na svoje telefóny. Fotky a videá Su-24 už v zbierke asi majú.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj