Washington 27. januára 2019 (HSP/news-front.info/Foto: News-Front)

Západ navrhuje Ruskej federácii “kompromis“ ohľadne Donbasu, pri ktorom sa Rusko vzdá pomoci Luhanskej a Doneckej ľudovej republike a na oplátku sa zbaví sankcií. Zrušenia sankcií za Krym sa to však netýka. Tento variant usporiadania vzájomných vzťahov Západu a Ruska navrhol profesor Tufts University Daniel W. Drezner

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

“Kompromis sa bude týkať Donbasu a nie Krymu. V istom momente bude Krym presunutý do úzadia a keď sa vyriešia všetky ostatné problémy okolo ukrajinského konfliktu, potom to, pravdepodobne, napomôže upevniť bilaterálne vzťahy a tie sa stanú pevnejšie, ako sú teraz,”  vyhlásil Drezner.

“Pri situácii s Krymom každý zostane trvať na svojom názore. Sankcie, zavedené práve kvôli polostrovu, budú zachované, ani jeden západný štát ho neuzná ako súčasť Ruska. Krym pritom ostane jeho súčasťou a nemyslím si, že existujú záujmy, ktoré môžu prinútiť Rusko vzdať sa ho,“ dodal.

Podľa tohto profesora, ak sa „Minsk“ a „Minsk-2“ budú dodržiavať, ak Donbasu bude poskytnutá neveľká autonómia, a toto pomôže Ukrajine obnoviť kontrolu na svojimi suverénnymi územiami, nerátajúc sem Krym, svet bude môcť vidieť zrušenie väčšiny sankcií z Ruska.

“Avšak cena, ktorú za to zaplatí Rusko, spočíva v tom, že iné sankcie zostanú v platnosti a Západ, tak ako doposiaľ, nebude uznávať ruskú nadvládu nad Krymom,“ konštatoval Drezner.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj