Washington 12. júla 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Trump Cabinet)

Americký minister práce Alexander Acosta oznámil v piatok svoju rezignáciu v súvislosti s obnoveným vyšetrovaním údajného zneužívania maloletých dievčat finančníkom Jeffreym Epsteinom. Acosta ešte v roku 2008 ako prokurátor na Floride uzavrel s Epsteinom tajnú dohodu o vine a treste

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Alexander Acosta

Finančník sa vtedy priznal, že pre svojich klientov zabezpečoval neplnoleté prostitútky, za čo strávil 13 mesiacov vo floridskom väzení. Informovala o tom agentúra AP.

Acosta na margo svojej rezignácie vyhlásil, že by nebolo správne, ak by jeho účasť na Epsteinovom prípade poškodzovala agendu prezidenta a činnosť ministerstva práce.

“Moja pointa je, že dnes máme skvelú ekonomiku a práve na ekonomiku by sme sa mali aj naďalej sústreďovať,” vyhlásil a dodal, že jeho rezignácia nadobudne platnosť o sedem dní.

Americký prezident Donald Trump v súvislosti s Acostovou rezignáciou povedal, že je mu “ľúto, že sa to deje”.

Acostova úloha v Epsteinovom prípade sa dostala do pozornosti verejnosti po tom, ako newyorskí prokurátori tento týždeň obvinili Epsteina v inom prípade zo založenia kriminálnej siete, ktorá mu umožňovala pohlavne zneužívať desiatky neplnoletých dievčat.

Ako pripomína AP, Epstein roky považoval za svojich priateľov bývalého prezidenta Billa Clintona i súčasného šéfa Bieleho domu Donalda Trumpa.

Trump o Epsteinovi ešte v roku 2002 vyhlásil, že “s ním je zábava” a že je to “skvelý chlapík”. “Dokonca sa o ňom hovorí, že má rád krásne ženy tak veľmi ako aj ja, pričom mnohé z nich sú z tých mladších”, uviedol vtedy Trump.

Šéf Bieleho domu teraz tvrdí, že s Epsteinom sa odcudzili a on nie je “jeho fanúšikom”.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj