Moskva 3. júla 2019 (HSP/Sputnik/Foto:Wikipedia)

Strategický sledovací dron RQ-4A Global Hawk amerického letectva v utorok večer vykonal prieskumný let na západných hraniciach Ruska, vyplýva to z údajov letového radaru PlaneRadar

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Bezpilotné lietadlo s označením 04-2021 vzlietol z leteckej základne v Taliansku. O 17:50 bol zaznamenaný medzi oblasťou Kaliningrad a Bieloruskom.

O 20:30 dron dokončil misiu a zamieril na domáce letisko.

18:50 мск.


Стратегический разведывательный #БпЛА #Northrop #Grumman RQ-4A #Global #Hawk, ВВС США??, бортовой номер 04-2021, позывной #FORTE10, взлетевший с авиабазы #Sigonella??, совершает разведывательный полёт, между Калининградской?? областью и Белоруссией.#UAV #RQ4 #USAF pic.twitter.com/v55Ei450ft

— PlaneRadar (@ua4wiy_) 2. júla 2019

Dňa 17. júna stíhacie lietadlá Su-27 zachytili americké bombardéry B-52N, ktoré sa blížili k ruským hraniciam zo smeru Čierneho a Baltického mora. Ruské lietadlá vykonali ich zachytenie v súlade s medzinárodnými predpismi.

V apríli ruská armáda uviedla, že počas prieskumných misií v blízkosti vzdušného priestoru krajiny zachytila ​​20 zahraničných lietadiel. Neboli však zaznamenané žiadne prípady prieniku.

V poslednej dobe je činnosť zahraničných výzvedných lietadiel a dronov v blízkosti ruských hraníc a vojenských objektov oveľa intenzívnejšia. Zahraničné vojenské lietadlá sa pravidelne objavujú nad Baltským morom, v oblasti Krymu a Krasnodarského kraja, a tiež okolo ruských základní v Sýrii.

Od marca sú častejšie aj lety jadrových strategických bombardérov Boeing B-52N. Ruské ministerstvo obrany opakovane vyzývalo Washington, aby takéto operácie zrušil, ale Pentagon to odmietol.

V posledných rokoch sa zahraničné lietadlá všeobecne častejšie približujú k ruskému vzdušnému priestoru. Intenzita týchto letov sa od roku 2014 zvýšila asi osemnásobne.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj