Bratislava 16. júna 2019 (HSP/rusvesna/Foto:rusvesna)

Portál rusvesna si všíma otvorenú revoltu amerických diplomatov, z ktorých väčšina sa  hlási k protitrumpovskej opozícii. Americký prezident Donald Trump si rozloženie síl v amerických diplomatických zboroch zaistil príkazom, v ktorom Biely Dom uviedol, že mimo bežného diplomatického protokolu všetky vyvesenia zástav na amerických ambasádach podliehajú novým pravidlám. Trumpov krok bol namierený najmä proti LGBT aktivitám

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Väčšina amerických veľvyslanectiev však Biely dom neposlúchla a americké veľvyslanectvá v Izraeli či Švédsku takmer okamžite vyvesili vedľa americkej zástavy a zástavy krajiny, v ktorej sa veľvyslanectvo nachádza, aj zástavu LGBT.

Jeden z amerických diplomatov, ktorý si však želal ostať v anonymite uviedol, že po príkaze Bieleho domu začala v diplomatických zboroch otvorená revolta voči Trumpovi, zástavy LGBT začali vyvesovať postupne aj v diplomatických misiách v Nemecku, Brazílii, Lotyšsku a Indii. V Osle si dokonca všimli,  že LGBT zástava hrdo prekrýva americkú zástavu.

LGBT zástavy dokonca vyvesili aj na amerických veľvyslanectvách v Mongolsku a Nepále, Mongoli a Nepálci sú však vo svete známi svojím nezáujmom k LGBT aktivitám.

LGBT aktivity vnímajú negatívne aj v moslimských krajinách. Čečenci a Saudi tvrdia, že nemajú žiaden problém s LGBT aktivitami, Saudi však oficiálne trestajú homosexualitu trestom smrti.

Čečenci sa hrdia tým, že problém s homosexualitou už dávno úspešne vyriešili. Avšak,  Čečensku sympatiami k podporovateľom LGBTI neoplývali ani kadyrovci, ani islamskí teroristi a ani ruská armáda,  torzo čečenských homosexuálov žije v utajení na Západe a obáva sa fatwy zo strany svojich čečenských rodákov.

Today, the Embassy of #Israel proudly hosted our 4th annual #LGBTQ #PrideMonth celebration! pic.twitter.com/Tpr7V1HUxd

— Embassy of Israel (@IsraelinUSA) 14. júna 2019

Thank you #DC @CapitalPrideDC for showing support and celebrating #LGBTQI rights with us #Nordics today. #LGBTQI rights ARE #HumanRights. 🌈#Nordics4Equality #LoveisLove #PrideMonth⁠ ⁠🏳️‍🌈🇫🇮🇩🇰🇳🇴🇸🇪🇮🇸 pic.twitter.com/9Ebne5Fbed

— Embassy of Sweden US (@SwedeninUSA) 9. júna 2019

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj