Washington 22. augusta 2019 (HSP/Sputnik/Foto:Screenshot-Youtube)

Včera 21. augusta astronauti NASA Nick Hague a Andrew Morgan vystúpili do otvoreného vesmíru a na Medzinárodnej kozmickej stanici (ISS) nainštalovali nový spojovací systém, informuje NASA

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Americkí astronauti vystupujú do otvoreného vesmíru

“Nový spojovací systém pre komerčné lode pripravili na inštaláciu na Medzinárodnej kozmickej stanici počas stredajšieho výstupu do otvoreného vesmíru,” uviedol Národný úrad pre letectvo a kozmonautiku.

Podľa plánov NASA Hague a Morgan previedli skafandre do režimu autonómneho napájania o 14:20 (CET), potom opustili stanicu. Výstup do otvoreného vesmíru trval asi 6,5 hodiny.

V pondelok mechanické manipulačné zariadenia stanice Canadarm2 nainštalovalo systém IDA-3 na vonkajšej strane amerického modulu Harmony. Astronauti musia nainštalovať spojovací systém, s ktorým sa v budúcnosti budú spájať lode Crew Dragon a Starliner.

Podľa skorších správ NASA to pre Nicka Hagueho bude tretí výstup do otvoreného vesmíru a pre Andrew Morgana prvý.

Skôr v priamom prenose na Sputniku prebehlo spojenie vesmírnej lode Progress MS-12. Loď mala na svojej palube náklad, ktorý nutne potrebovali pre ďalšie používanie stanice v pilotovanom režime.

Teraz sa na palube ISS nachádza posádka, ktorú tvorí Alexej Ovčinin, Alexandr Skvorcov, Andrew Morgan, Nick Hague, Christina Kochová a Luca Parmitano.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj