Amerického špióna zatknutého v Moskve nebudú Rusi vymieňať

Moskva 20. januára 2019 (HSP/Topcor/Foto:Screenshot Youtube)

Portál topcor informuje o  nových skutočnostiach v súvislosti so zatknutím Paula Whelana, amerického špióna v Rusku. Bývalý americký dôstojník námornej pechoty cielene zbieral informácie o Službe zahraničnej rozviedky, Vojenskej zahraničnej rozviedke a Federálnej bezpečnostnej službe

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Paul Whelan

Paula Whelana rozpracovala ruská kontrarozviedka. Whelan mal pasy USA, Kanady, Británie a Írska. Rusi ho zatkli ešte 28. decembra minulého roka. Američania Kanaďania a Briti požadovali prepustenie Whelana, Rusi ich žiadosti ale neakceptujú.

To čo ruská kontrarozviedka získala (telefónne rozhovory, informácie zo sociálnych sietí, informácie od agentov) stačí na to, aby si Whelan podstatne vylepšil ruštinu v ruskom väzení.

Američana zatkli v hoteli Metropol, kde sa mal stretnúť so svojím zdrojom, ktorým bol člen ruskej kontrarozviedky. Rusi odmietajú vymeniť Whelana za zatknutých Rusov v USA.

V Rusku silnejú hlasy, podľa ktorých by mali Rusi podľa čínskeho vzoru začať zatýkať čoraz viac Američanov, agenti sa medzi nimi určite nájdu.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj